VІІ ОУ спечели ученическото в Сливен

Любомир Тодоров 24/02/2011 10:12

VІІ ОУ „Панайот Хитов” спечели училищното първенство по волейбол за момичета и момчета (5-7 клас) в Сливен, съобщиха местните специалисти. Възпитаниците на учителя Драгомир Димитров триумфираха на първото място и при двата пола.

При момичетата на финала VІІ ОУ победи безпроблемно 90 ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” с 3:0 (5, 12, 7). За трето място Х СОУ „Юрий Гагарин” победи V СОУ „Пейо Яворов” с 3:0 (23, 23, 19).

При момчетата младите състезатели на VІІ ОУ нямаха такъв категоричен успех, както съученичките си, но взеха крайната победа във финала след трудна петгеймова битка. За първото място те надиграха 120-о училище „Елисавета Багряна” с 3:2 (23, -21, 20, -28, 10) и така затвърдиха позициите на училището си за най-добра волейболна сила за тази възраст в Сливен.
За трето място 90-о ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” победи 11 СОУ „К. Константинов” с 3:0 (20, 22, 21).

За най-полезен състезател при момчетата бе избран Георги Аршиков от VІІ ОУ, а при момичетата - Павлина Дойчева от същото училище.

”Много съм доволен от момчетата, само от 3 месеца работим с тях в училище - заяви за Viasport.bg учителят по физическо Драгомир Димитров. - Оставахме след часовете и тренирахме здраво. Моите момчета са  VІ клас и догодина отборът се запазва същият. Надяваме се да продължаваме в същия дух и, дай Боже, да отидем на финалите. А момичетата са страхотно богатство за мен. Пет от тях тренират във ВК Сливен, като са титулярки в отбора. Миналата година станахме 6-ти на финалите. За тази година не се надявам, а съм убеден, че ще вземем медал от финалния турнир”, допълни специалистът.