Биатлонисти от Сапарева баня обраха титлите

Биатлон
    Viasport 02/03/2016 10:25

Биатлонистите от клуба в Сапарева баня прибраха почти всички титли на републиканското първенство за юноши и девойки (младша и старша възраст), което се проведе на Белмекен.

Възпитаниците на треньорите Райко и Илиан Пеневи спечелиха 7 златни медала от проведените 8 старта в индивидуалното, като само на 6 км в категорията момчета старша възраст отстъпиха първото място на състезателя на Банско Благой Тодев.

С титли от Белмекен в Сапарева баня обаче се прибраха Иван Пешков (10 км), Илиана Джаджарова (7,5 км), Елеонора Жишкина (5 км), Никола Стоичков (6 км спринт), Даниел Пешков (4,5 км спринт), Любомира Пехливанска (4,5 км спринт) и Десислава Джаджарова (3,6 км спринт).

При щафетите състезателите от Сапарева баня също доминираха, като господството им бе нарушено само при момчетата старша възраст, където спечелиха биатлонистите от Банско. В останалите 3 категории обаче златните медали отидоха отново при възпитаниците на Райко и Илиан Пеневи.