Наша лодка на ¼-финалите на световното

Гребане
    Viasport 25/08/2016 14:35

Националите по гребане Никола Попов и Атанас Найденов си извоюваха място на ¼-финалите на световното първенство за юноши и девойки в дисциплината двойка скул. Надпреварата се провежда в Ротердам (Холандия) и е за спортисти до 23 г.

Дуетът ни не успя да се класира директно напред, след като в сериите момчетата завършиха на 5-о място. В репешажа обаче нашите финишираха втори, след двойката на Чехия, с време 06:41.410 мин.

Попов и Найденов тръгнаха втори и до края на 2000-метровата дистанция не изпуснаха тази позиция.

При девойките до 23 години пък Десислава Георгиева (на снимката) ще участва на финал "Д" на скиф.

19-годишната българка, която е бронзова медалистка от световното първенство през 2015 г., финишира четвърта в първа серия на полуфиналите C/D с 8:07.57 минути и така се класира за участие на финал "D" за разпределение на местата от 19-о до 24-то.