210 ученици играха за Купата на Coca-Cola в Благоевград

Viasport 20/03/2017 17:03

3-то основно училище „Гоце Делчев“ от град Петрич е шампионът в регионалния турнир за Благоевград от „Купата на Coca-Cola”.

Освен че извоюваха шанса да се борят за голямата награда, учениците спечелиха и приза за "феърплей". Те са първите, които ще имат възможността да се състезават за голямата награда - лагер в португалския гранд Спортинг (Лисабон).

Viasport.bg е медиен партньор на турнира.

Общо 210 ученици от региона на Благоевград се включиха в първото състезание от „Купата на Coca-Cola” за годината. На второ място се класира 2 СУ „Св. Паисий Хилендарски“ от Кресна, а третото място заеха два отбора - 4 ОУ "Димчо Дебелянов" от Благоевград и ОУ "Св. Св. Кирил и Методий", с. Плетена.

Събитието уважиха Ивайло Златанов, началник на регионално управление по образоване, Благоевград и Валери Миков, управител на „Спортни имоти“, Благоевград.

Освен футболни емоции, публиката беше завладяна от много игри и подаръци.

Звезден хек турнир, ховърборд състезание, забавен катапулт, весел триатлон, нестандартен шах и билярд с много участници, както и джага олимпиада забавляваха семействата, които бяха дошли да подкрепят своя отбор. Мис „Национален отбор по футбол“ Радост Тодорова (долу) също се включи в забавленията в съботния ден.

Освен на терена, Благоевград има и победител във виртуалния футбол - Иван Чуров, ще се състезава на финала в Русе в специалния FIFA турнир. Голямата награда в него е посещение на най-голямото изложение в Европа за забавления и интерактивни игри Gamescom в Кьолн, Германия.

Следващите футболни турнири ще бъдат в София – на 25-26 март (СК "Академика", 4-ти км”), Пловдив - на 1 април, стадион „Пловдив”, гребен канал и Кърджали - 2 април, спортен комплекс парк „Арпезос Север”.

Повече информация можете да намерите на Фейсбук страницата на инициативата “Купата на Coca-Cola”: https://www.facebook.com/CopaCocaCola.bg и на https://kupata.bg/.