Наследничка на спортисти със сребро по гимнастика

Гимнастика
    Анна Стоилкова 02/04/2017 13:30

Над 50 деца на възраст от 5 до 13 години си оспорваха тилите в 3 категории на зоналното първенство по спортна гимнастика (зона Юг).

Надпреварата се провде в Пловдив и в нея участваха представители на 6 клуба - Спартак (Пловдив), Спортна гимнастика (Стара Загора), Юнак (Хасково), Тракийски юнак (Пловдив), Александър Фотев (Свиленград) и Етър-Стил (Велико Търново).

Някои от клубовете представиха по 2 отбора във всяка от категориите, които бяха 3 – момичета и момчета младша и старша възраст, както и юноши и девойки младша възраст.

Най-много отбори участваха в надпреварата при най-малките момичета - 6, като битката за отборната купа спечели тимът на Спартак (Пловдив) с 268,10 точки. Втори е отборът от Стара Загора, който събра актив от 248,40 т., а трети са момиченцата от втория отбор на Спартак с 230,15 т.

При момчетата младша възраст пък съотборниците им дублираха трофея на дамите, печелейки със сбор от 439,95 точки. Среброто и бронзът грабнаха съответно Етър-Стил (420,35 т.) и Тракийски юнак (366 точки).

При момичетата старша възраст шампионки са възпитаничките на клуб Александър Фотев (253,15 т.), а при момчетата – великотърновци с 369,25 т.

При най-големите медалите си оспорваха само 3 клуба – две при девойките и 1 при юношите, като купите отидоха в Стара Загора и Велико Търново.

Първият отнор на Спартак (Пловдив) триумфира при девойките младша възраст.

За отбора на Спартак, който спечели златото при момичетата младша възраст, пък игра дъщерята на бореца Иван Деливерски и екс биатлонистката Тина Пищалова – Ива Деливерска. Малката гимнастичка спечели сребърен медал в многобоя, като пред нея остана само съотборничката й Теодора Боева.

Най-силната дисциплина на 7-годишната спортна наследничка бе прескокът, където тя записа най-добрата си оценка – 18.900.

Възпитаничка на същия клуб пък спечели надпреварата при момичетата старша възраст - Христина Илиева.

Два златни медала грабнаха и състезателите на Етър Стил чрез Мартин Василев (юноши младша) и Цветелин Цончев (момчета старша).