Голов трилър между Лудогорец и Ботев в U19

Viasport 18/05/2017 21:06

Отлагането на мача Лудогорец - Ботев от 19-ия кръг на Елитната до 19 г. явно си е струвало.

Днес двата тима се устроиха интересно надиграване, завършило 3:3 на основния терен в новата база на “орлите” в Разград.

Имаше и още един отложен мач от същия рунд, в който Славия взе своето на терена на Сливен - 2:0.

Така разликата в точките в челото между ЦСКА-София и Славия е само 2 точки. Следват точно Лудогорец и Ботев.

Вижте най-интересното от отложените срещи. До края на сезона остават цели четири кръга.

----

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 3:3 (2:0)

По-добри начални минути за домакините, които осъществиха домакински натиск. Топката срещна напречната греда на Ботев след параболично центриране.

Нататък “канарчетата” поизравниха играта и също имаха ситуации. В края на полувремето “орлите” нанесоха двоен удар. В 41-ата Мартин Милков откри резултата, а в 45-ата Мехмед Мехмед удвои.

В 65-ата Иван Великов си вкара автогол след остро центриране на Милко Георгиев и Ботев се върна в мача.

В 70-ата обаче гредата отново спаси пловдивчани, но още в 73-тата Мартин Милков върна аванса на домакините - 3:1.

В следващите минути вратарят на гостите Стелиан Ангелов спаси две чисти положения пред мрежата си. И сякаш даде импулс на своите да потърсят по-добра развръзка.

Десетина минути преди края Милко Георгиев намали. Малко след това капитанът на “жълто-черните” Петър Чалъков заби страхотен гол с удар от около 25 метра, като прати топката в горния ляв ъгъл на рамката - 3:3.