Алекс Димитрова най-технична на държавното

Таекуондо - ITF
    Viasport 06/06/2017 18:10

9 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медала спечелиха състезателите на ABC Fight Club на VI републикански турнир по таекуондо ITF за деца и юноши за "Купа Ботевград".

Състезанието се проведе в зала "Арена Ботевград" и бе в дисциплините форма (тул) и спаринг за деца, юноши и девойки, младша и старша възраст.

Два златни медала - на форма и спаринг, както и купата за Най-техничен състезател при девойките спечели Александра Димитрова. Първи места на спаринг в своите категории грабнаха още Самир Джафер (европейски шампион при децата от "Ливърпул 2017"), Николай Василев, Калоян Кирилов, Мартин Иванов, Елена Любомирова и Екатерина Иванова (европейски шампионки при децата от Солун 2016).

На форма пък злато си извоюва Таня Джалалиева (европейска шампионка девойки от "Ливърпул 2017").

Сребърни медали на спаринг спечелиха Кристиян Димитров и Валентина Тодорова, а с бронз на форма са Елена Любомирова, Калоян Кирилов, Андрей Павлов, Радина Павлова и Мая Малинова, която завърши турнира с 2 бронзови медала - на форма и спаринг.

С представянето си състезателите на ABC Fight Club извоюваха и две купи в отборните надпревари - за второ място в комплексното класиране при юношите и девойките и за трето място в комплексното класиране при децата.

Техни треньори по таекуондо са майстор Красимир Гергинов (VII дан) и световните и европейски шампионки по таекуон-до Амалия Колева (IV дан) и Недялка Бачева (IV дан).