Ботев (2002) шокира Левски в "Коматево" - 4:1

Viasport 16/06/2017 20:05

Ботев (Пловдив) взе солиден аванс от 4:1 на Левски в първи четвъртфинален мач от държавното първенство по футбол при родените през 2002 година.

Мачът се игра на централния терена на базата на "канарчетата" в "Коматево" пред около 300 зрители.

Слави Шопов откри в 17-ата минута. 5 по-късно Иво Казаков покачи на 2:0. Двамата се разписаха по веднъж и през второто полувреме, с което Ботев поведе с 4:0.

Десет минути преди края Левски намали с гол на Мартин Петков.

Реваншът е в понеделник, 19 юни, на "Герена" от 18:00 ч.

Това е единственият мач от четвъртфиналите, в който единият отбор взима по-голяма преднина. В останалите срещи се получиха минимални победи.

Всички резултати от четвъртфиналите, ВИЖТЕ ТУК.

За ЦСКА - Лудогорец 1:2, ЧЕТЕТЕ ТУК

За Левски-Раковски - Нефтохимик 0:1, ЧЕТЕТЕ ТУК.