U15: Етър изненада Славия насред София

Валентин Маринов 16/06/2017 21:16

Етър (Велико Търново) победи Славия с 1:0 в първи четвъртфинал от държавното първенство за деца, родени 2002, игран на помощния терен край стадиона в столичния квартал “Овча Купел”.

Реваншът е в понеделник от 18:00 часа на стадион “Ивайло” в старопрестолния град.

Единствения гол в мача реализира защитникът Десислав Пенев в 7-ата минута. Оставен непокрит в пеналта, той засече топката след ъглов удар и осигури преднина на “болярите”.

Те започнаха по-активно и с по-голямо желание. Пресата им затрудни домакините в градежа на атаките, пък и остана впечатлението, че “белите” трудно се събудиха след първия съдийски сигнал.

Така се стигна до гола на Пенев. В средата на полувремето Красимир Панчев от Славия игра с глава от отлична позиция, но не уцели вратата. След това се откри възможност пред Тома Ушагелов при грешка на вратаря Иван Георгиев - стигна се до корнер.

Към края на полувремето попадение на Стивън Манолов (Етър) не бе зачетено заради засада.

Преди почивката “виолетовите” разиграваха топката бавно и търпеливо и чакаха ситуациите си. Те не се бяха дръпнали дълбоко в половината си.

През вторите 35 минути обаче “белите” ги натиснаха, пък и гостите също се прибраха назад. Бранеха се добре, столичани трудно достигаха до вратата им.

Славия стигна до голови положения към края на мача. Панчев проби отляво на атаката, комбинира с Ушагелов и отправи удар, едва спасен от Иван Георгиев, който закова топката на метър от мрежата.

Последва изстрел с глава на тарана Ушагелов встрани от рамката. Най-сериозната опасност за Етър възникна 2-3 минути преди края, когато защитник трябваше да чисти топката пред голлинията и получи лека контузия.

В крайна сметка резултатът остана 1:0 за търновци, които направиха малко в атака през втората част, но това не попречи да си тръгнат доволни от София.

Предстои интересен реванш. Етър вече е фаворит, но Славия не е за отписване.