Девойките отново не дадоха шанс на Македония

BGbasket.com 15/07/2017 13:00

Националният отбор по баскетбол за девойки до 18 години записа втора победа над Македония по време на подготовката. Днес българките се наложиха над своя съперник с 85:40 в двубой, изигран във Вършец.

Баскетболистките на Таня Гатева доминираха в мача от самото начало и заслужено се поздравиха с успеха.

Двубоят започна много добре за българките, като бързо те съумяха да натрупат двуцифрена разлика, а след първата част водеха с 25:11. Началото на втория период беше равностойно, а нашите поддържаха комфортен аванс, който на почивката достигна 26 точки при резултат 44:18.

След паузата България продължи да контролира събитията на терена и направи серия от 11:0. Въпреки прекъсването, което взеха от македонския лагер, това не повлия на играта и националките ни продължиха да увеличават преднината си. Преди решителните десет минути тя достигна внушителните 40 точки и до края мачът се доиграваше.

11 състезателки от българския отбор се разписаха в мача, като най-резултатна с 15 точки плюс по 6 борби и асистенции беше Карина Константинова. 14 вкара Гергана Иванова, а 11 - Стефани Пендова.

За Македония най-резултатна с 11 точки беше Искра Андонова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (ДЕВОЙКИ U18) - МАКЕДОНИЯ (ДЕВОЙКИ U18)