Юношите U18 отказаха Румъния за втори път

BGbasket.com 15/07/2017 13:52

Националният отбор по баскетбол за юноши до 18 години постигна нова добра победа над Румъния с 93:74 в "Арена Ботеввград".

За разлика от първата среща между двата отбора в петък, сега двубоят бе до голяма степен равностоен като резултат.

Решаваща се оказа третата четвъртина, в която българският тим наниза страхотни 36 точки, срещу 15 на съперника и уби интригата.

Иначе отново пределно грубата игра на Румъния даде резултат през първото полувреме, което завърши само с точка аванс за нашите юноши - 38:37.

Второто полувреме стартира със серия от 8:0 с отлично включване на Анди Франсис, а три последователни тройки в средата на третата част отказаха Румъния от опитите да настигне противника.

Нова поредица от 12:0 за България вече качи разликата сериозно преди последната част. Тя се оказа и почти протоколна, след като в нея българският тим ротира състава и продължи да доминира до края.

Всички 14 състезатели на разположение на Мануел Марков играха в двубоя, като най-резултатен бе Иван Алипиев с 18 точки, Цветомир Чернокожев вкара 14, а Ивайло Тонев - 11.