Две от две за баскетболистите U16 у дома

BGbasket.com 11/08/2017 20:05

Баскетболният отбор на България за момчета до 16 години записа втора победа на европейското първенство, дивизия В, в София.

Днес в зала „Универсиада” тимът ни победи Дания със 77:68 след силно второ полувреме. Така момчетата на Иван Коцев са с две победи от два мача, колкото има и утрешният им съперник Холандия. Срещата е от 18:15 часа в зала „Универсиада”, а победителят ще оглави еднолично временното класиране в групата.

Отборите започнаха много равностойно и след доста смени на водачеството Дания имаше преднина от 4 точки след една част - 24:20. Датчаните продължиха да играят бързо и енергично и да се върнат след всяко малко откъсване на нашите през втората част. Така те успяха да запазят преднината си и до почивката.

През третата част националите ни взеха контрол над мача, затягайки защитата. Те допуснаха само 7 точки в коша си през нея и се откъснаха с 9 напред за 61:52. През последната десетка националите ни окончателно пречупиха съперника и увеличиха разликата ди 18 точки, но отпускане в края позволи на Дания да я намали.

Константин Костадинов записа дабъл дабъл от 17 точки и 12 борби за победителите, а Михаил Молдов добави 14 плюс 9. В игра за България влязоха 11 баскетболисти и всички отбелязаха точки. За Дания Андреас Моденсен беше над всички с 24 точки и 9 борби.