Дузпи, червен картон и успех за ЦСКА срещу Септември

Ваня Николова 10/09/2017 19:50

ЦСКА победи Септември с 2:1 в мач от петия кръг на Елитната U17. Срещата се игра на първи терен на базата на "червените" в Панчарево.

Мачът бе оспорван, като головете паднаха след почивката. Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Септември. Кристиан Атанасов атакува отляво и подаде в наказателното поле, където Андрей Йорданов овладя и нанесе удар, но вратарят на гостите Пресиян Христов спаси.

В 17-ата минута бе отсъдена дузпа за Септември за нарушение на Ертан Тахиров срещу Николай Манчевски. Потърпевшият, бивш играч на "червените" доскоро, застана зад топката, но намери напречната греда.

След половин час игра Майкъл Митев от пряк свободен удар стреля право в ръцете на стража на ЦСКА. В края на полувремето капитанът на домакините Йоан Бауренски с глава прати топката в аут след корнер.

В началото на втората част главният съдия Иван Иванов показа за втори път бялата точка, този път в полза на "червените" за нарушение на Румен Фратев срещу Асен Дончев. Играчът на "армейците" не сгреши за 1:0.

Домакините имаха претенции за още две нарушения в наказателното поле на гостите - срещу Росен Петров и Андрей Йорданов, но съдията прецени, че няма основания да отсъди още един наказателен удар.

Двата тима си размениха по едно попадение в края на срещата. В 74-ата минута Йоан Бауренски вкара с глава след ъглов удар.  Минута по-късно атака на Септември отдясно завърши с подаване на Станислав Георгиев в наказателното поле, там Николай Колев продължи към Стефан Флоров, който намали.

В самия край на двубоя Георги Лисичков от Септември си изкара втори жълт картон и напусна терена преждевременно.