U19: Пирин изпусна две дузпи срещу Лудогорец (миниобзор)

Viasport 10/09/2017 19:35

Не една, а две дузпи пропусна Пирин (Благоевград) при домакинството си на Лудогорец от 5-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г.

И загуби с 0:3. А "орлите" поведоха в класирането по голова разлика.

Два от игралите днес отбори - Черноморец (Бургас) и Ботев (Враца), паднаха отново и все още са без победа в дъното на класирането.

Днес се играха 3 мача, вижте най-важното от тях.

----

Монтана - Черноморец 4:1 (1:0)

Резултатът не отговаря точно на станалото на лошия терен в Берковица. Двата отбора си спретнаха равностоен сблъсък, истинска битка без много футболни достойноства.

Надмощието беше поделено, но резултатът е категорично в полза на монтанци.

Гостите започнаха отлично и пропуснаха чиста ситуация в началото. В 37-ата минута Симеон Стойков откри за домакините, които контролираха двубоя до почивката.

В 47-ата минута Богомил Георгиев изравни, а следващите минути бяха на “акулите”. Треньорът им Владимир Вълчев има претенции за неотсъдена дузпа и спряна голова атака с несъществуваща засада.

В 78-ата минута Гюрсел Осман отново даде аванс на Монтана, а негативният резултат в пореден мач пречупи Черноморец.

Нататък домакините доминираха. Мирослав Манев покачи на 3:1 в 81-ата, а в 88-ата Осман дублира головия си актив.

----

Пирин - Лудогорец 0:3 (0:0)

И тук този резултат не е точно мерило за събитията на мача в село Рилци. А качеството на футбола бе добро, многото публика край терена видя хубави неща.

“Орлетата” съжаляват за пропуски преди почивката. В 55-ата минута защитникът Георги Вълчев наказа вратарска грешка след свободен удар - 1:0 за Лудогорец.

В 62-ата Димитър Митков удвои след нов изтърван шанс за Пирин и кинжална контра.

Интересните моменти се сменяха бясно - през няколко минути. В 66-ата Петър Христов пропусна дузпа за Пирин - вратарят Иван Атанасов отрази удара.

В 72-ата домакините получиха още един 11-метров удар - според гостите, доста пресилен. А и Марио Топузов не успя да преодолее Атанасов.

Точка постави юношеският национал Тони Иванов в 83-тата. Лудогорец игра без осмина основни футболисти, всичките част от втория отбор на “орлите”.

----

Левски - Ботев (Враца) 4:0 (2:0)

Резонна победа за “сините” и поредно незадоволително представяне от страна на Ботев (Враца), който не направи почти нищо в атака.

С по две попадения се отчетоха Емил Трендафилов и Васил Димитров. И от Левски има доста какво да се желае.