Петър Иванов с бронз и квота за младежката олимпиада

Олимпизъм
    Viasport 11/09/2017 17:32

17-годишният Петър Иванов (на снимката вдясно) спечели бронзов медал за България от световното първенство по спортно катерене за юноши и девойки, което се провежда в австрийски град Инсбрук.

Иванов влезе с 11-и резултат във финала в комбинацията във възрастовата група до 17 г., но след силно и стабилно представяне във финалния кръг и в трите дисциплини - 4-ти в трудността, 3-ти в боулдъра и 6-и в скоростта, и общо 72 точки той успя да се пребори за място на почетната стълбичка.

Шампион в комбинацията стана Сам Авезу (Франция) с 42 точки, следван от Филип Шенк (Италия) с 67,5 точки.

Състезанието за комбинацията в спортното катерене включва трите дисциплини на катеренето - трудност, боулдър, скорост.

Това е и олимпийската дисциплина в спортното катерене, а на това световно първенство възрастовата група Youth A (16-17 г.) излъчи първите 13 юноши и девойки, които ще участват в състезанието по спортно катерене на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес през 2018 година. За наша радост и гордост сред тях е и Петър Иванов.