Отличен за Славия срещу Монтана в U17

Ваня Николова 12/11/2017 18:35

Славия победи Монтана с 6:0 в среща от 14-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 г.

"Белите" са на шеста позиция кръг преди края на полусезона с 23 точки, колкото има и седмият Сокол (Марково). Монтана се намира на 12-о място с 13 точки.

Славия притисна съперника от самото начало на двубоя. Играта се водеше в половината на Монтана. "Белите" изпуснаха доста положения, като трябва да отличим и стража на гостите Петър Петров, който спаси отбора си от още по-голям резултат.

Домакините можеха да поведат още в 7-ата минута, когато Филип Кръстев отправи опасен удар, но вратарят на Монтана изби в корнер.

В 12-ата минута Димитър Стоянов изведе Славия напред, след като засече топката при центриране от корнер за 1:0. Малко по-късно удар на Стоянов бе отразен от Петров. Последва добра комбинация между Красимир Панчев и Георги Илиев, последният стреля, но и този път Петров изби.

След половин час игра дойде и първото положение за Монтана. Любомир Веселов получи дълъг пас и излезе на много добра позиция срещу вратаря на Славия Стефан Бакалов, който отрази изстрела. Малко по-късно Веселов имаше още една възможност, но би а аут.

В края на полувремето вратарят на Монтана Петров изби с крак удар на Димитър Ненчов.

15 минути след почивката Монтана създаде единствената си опасност пред вратата на Славия за второто полувреме. Първо удар на Никола Николов бе отразен от Бакалов, последва меле, топката се озова във Веселов, но стражът на Славия показа страхотен рефлекс и спаси.

В 63-тата минута домакините удвоиха аванса си. Влезлият като резерва защитник на Монтана Валерио Валериев не успя да изчисти, топката стигна до Димитър Ненчов, който без проблем се разписа за 2:0. Пет минути по-късно бе отсъдена дузпа за Славия за нарушение на Николов срещу Стоянов. Филип Кръстев бе точен за 3:0.

В тези минути гостите буквално рухнаха, а домакините продължиха да атакуват в търсене на още по-изразителна победа. И я постигнаха. Георги Илиев се разписа за 4:0 с удар от дистанция в 69-ата минута. Малко по-късно Ненчов вкара петия гол след центриране отдясно.

В последната минута Тома Ушагелов оформия крайния резултат след пробив и асистенция на Филип Кръстев.

----

Славия – Монтана 6:0

1:0 Димитър Стоянов (12), 2:0 Димитър Ненчов (63), 3:0 Филип Кръстев (68-дузпа), 4:0 Георги Илиев (69), 5:0 Димитър Ненчов (72), 6:0 Тома Ушагелов (80);

Славия: Стефан Бакалов, Мартин Атанасов, Мартин Михайлов-капитан (Мартин Спасов), Димитър Балинов, Стоян Миланов, Кристиян Костадинов (Емил Пинджуров), Георги Илиев, Филип Кръстев, Красимир Панчев (Ангел Методиев), Димитър Стоянов, Димитър Ненчов (Тома Ушагелов);

Треньор: Ивайлов Василев;

Монтана: Петър Петров, Алекс Тодоров, Георги Замфиров, Никола Николов-капитан, Деян Детелинов (Валерио Валериев), Богомил Василев (Алекс Иванов), Мартин Миланов (Вилиян Дойчев), Денис Димитров, Петьо Петков, Любомир Веселов, Боби Иванов (Николай Събчев);

Треньор: Дилян Иванов

Съдии: Мартин Спасов, Любин Димитров и Мартин Русев;

Делегат на БФС: Лучко Домусчиев

Жълти картони: Богомил Василев, Алекс Иванов, Георги Замфиров, Мартин Миланов, Никола Николов (Монтана)