Млади спортисти взеха награди от ОСК ЦСКА

Общество
    Viasport 31/01/2018 15:45

Най-добрият български боксьор Кубрат Пулев, който е възпитаник на ЦСКА, беше специален гост на церемонията по награждаването на най-добрите спортисти за 2017 г. на Обединени спортни клубове ЦСКА.

Той връчи наградите за номер 1 при мъжете и жените съответно на джудиста Ивайло Иванов и състезателката по спортна гимнастика, 17-годишната Грета Банишка.

Иванов спечели приза за втора поредна година.

На церемонията в Централния военен клуб присъстваха настоящи състезатели и величия от всички спортове на ЦСКА.

За отбор на годината беше обявен ПФК ЦСКА-София, а негов подгласник стана волейболният клуб.

Юношите до 19 г. (набор 1998-1999, на снимката) на футболния ЦСКА, водени от Ивайло Станев, спечелиха приза за най-успешен отбор от школата, след като през изминалия сезон станаха шампиони на България в Елитната U19. Те получиха специалната статуетка от спортния директор на тима Пламен Марков.

Треньор номер 1 на XX век Димитър Пенев награди полузащитника Николай Янков за най-добър млад футболист, а Валентин Антов, който в момента е на лагер с мъжкия отбор в Испания, за пореден път спечели приза за най-перспективен.

Наградата за най-добър треньор грабна Мария Янчева от клуба по джудо и самбо.

Нейните възпитаници Йоана Манова и Любослав Григоров бяха отличени за най-перспективни млади състезатели, след като Манова грабна сребърен медал от световно първенство, а Григоров взе бронзови медали от европейско и световно. Румен Караджов, който е балкански шампион по джудо, беше обявен за млад талант №1 на ЦСКА.

Приз за европейски принос на ЦСКА за 2017 г. получиха боксьорът Коста Симеонов, който спечели бронзов медал от европейското първенство и състезателят по класическа борба Иван Стоилов.

Две състезателки от клуба по художествена гимнастика бяха отличени сред грациите на ЦСКА - Виолета Тодорова (златен медал на обръч от държавното първенство) и Никол Антова (бронз от държавното).

Грета Банишка

Шахматен клуб ЦСКА спечели наградата за най-активна и успешна школа на годината, а състезателката по шахмат Калина Гледачева получи приза „Млади надежди на ЦСКА".

Наградата за „Достойно представяне" отиде при отбор по спортна гимнастика в състав Виктория Чакова, Елизабет Василева, Максим Казанджиев и Здравко Добрев, който спечелиха златото от държавното.

Призът „Изгряващи звезди" беше връчен на отбора по хокей на лед за деца до 12 години (шампион на България), а мъжкият ни тим по водна топка с треньор Йордан Велинов спечели награда за най-проспериращ отбор, след като ватерполистите ни се окичиха със златните медали от републиканското.

За принос в развитието и полуляризирането на волейбола в ЦСКА специални плакети получиха Димитър Каров, Мария Минева и Мариян Колев.

Божик Златков - създател на клуба ни по джудо, получи приз за „50 години - половин век джудо в ЦСКА", а адвокат Даниел Пенков беше удостоен с приз за развитието и полуляризирането на клуба.

Кубрат Пулев и легендарният борец Боян Радев получиха специални награди за принос в развитието и полуляризирането на спорта в ЦСКА.

По време на празненството част от спортистите на ЦСКА показаха, че имат различни таланти. Трима състезатели по водна топка впечатлиха с музикалните си умения - Александър Томов свири на китара, а София Томова и Йоанна Йорданова изпяха един от световните поп хитове.

Грациите на Биляна Проданова и Светослава Калоянова изиграха едно от съчетанията си и бяха бурно аплодирани от публиката, а Никол Антова блесна и с индивидуално изпълнение. Представители на клубовете по футбол, волейбол, хокей, борба и бокс изнесоха демонстрация пред зрителите в Централния военен клуб.