Малките ни тенис надежди тренираха с Жил Мюлер

Тенис
    Viasport 07/02/2018 15:32

28-ият в световната ранглиста Жил Мюлер направи открит урок с националните ни отбори по тенис за момичета и момчета до 12 и 14 години.

Четвъртфиналистът от турнира в София от сериите АТП 250 през миналата година раздаде и автографи на всички малчугани, които се изправиха срещу него на централния корт в „Арена Армеец”, като част от програмата на “Диема екстра София оупън”.

Участниците в демонстрацията са част от програмата „3Т - тенис, тийм, талант”, която организира редица турнири в Европа на най-добрите състезатели до 12 и 14 години, като във всяка възраст се сформират два национални отбора - „А” и „Б”.

През 2017 г. младите тенис надежди на България спечелиха общо 21 титли от престижните международни турнири, на които участваха по програмата „3Т“. 10 от тях са на сингъл, а останалите - на двойки. Освен това те спечелиха още 5 титли от „утешителни турнири“, а в други 12 случая играха на финали.

При 14-годишните Дария Радулова (Августа Траяна) спечели две титли на сингъл от турнири по проекта, като този от Мая (Португалия) бе от първа категория на Тенис Европа. По-късно тя взе бронзов медал на “Ориндж боул" в САЩ, световно индивидуално първенство за юноши и девойки, и игра на Мастърса в Реджо Карабрия (Италия), където се класира пета.

С две титли на сингъл и един загубен финал през годината може да се похвали и Пьотр Нестеров (Черно море Елит). Той влезе и в първите 8 на европейското индивидуално първенство.

Две титли за „Б“ отбора до 14 г. донесе и Катерина Димитрова (Локомотив 98 Пловдив). Тя и Динко Динев (Черноморец и Авеню Бургас) бяха единствените тенисисти, които участваха в проекта и през двете му години, благодарение на квотата за най-добрите 13-годишни.

При по-малките Росица Денчева (Плевен 90) спечели международния турнир в Добрич, а преди това триумфира и на считания за най-силен турнир по тенис в света за момичета и момчета до 10 г. „Смриква Боул“ в Хърватия.

В специалист по достигане до финалите пък се превърна Адрияно Дженев (Хасково 2015), който игра за трофея на цели 3 турнира по проекта 3Т.

На първи корт в тренировъчната зала на „Арена Армеец” открит урок с деца пък проведоха Александър Лазов и Александър Лазаров.