Волейболистките на Левски без грешка при девойките

Ани Колева 08/02/2018 13:50
Отборът на Левски продължава отличното си представяне в софийското градско първенство по волейбол за девойки U17, което е част от държавния шампионат.

В деветия кръг на първенството "сините" победиха като гости ЦПВК с 3:0 в зала "Раковски".  Левскарките разбиха съперничките със сервис, като в първия гейм ги оставиха на едва осем точки, а до края доминираха изцяло.

С поредния успех младите волейболистки на Левски са еднолични лидери в София с девет победи от девет мача, 27 точки и само два загубени гейма.

С победа се поздрави в този кръг и тимът на ЦСКА, който надигра Славия с 3:0 в зала "Васил Симов". След този успех двата тима са с еднакъв актив от шест победи и три загуби, като "белите" изпреварват "червените" за второто място с една точка повече.

Много важна победа постигнаха волейболистките на Ахил, които надиграха Локомотив 1929 с 3:1 в пряк сблъсък за четвъртото място. След този успех "ахилки" изпревариха своите съпернички в класирането и двата тима си размениха местата.

Тимът на Ахил е на четвърта позиция с три победи, шест загуби и осем точки, а Локомотив заема пета позиция с две победи, седем загуби и 7 точки.

"Много съм доволен и щастлив от победата, тъй като не бяхме в пълен състав, което ни се отрази. Поради отсъстващи състезателки играхме с три либера, но момичетата показаха дух и воля за победа. Преминаха през много премеждия, но се пребориха за крайната победа и ги поздравявам", коментира треньорът Александър Рашков.

ВК Ахил пожелава и попътен вятър на своята състезателка Екатерина Дерменджиева, която замина за Канада. Младата състезателка ще живее там със семейството си и продължава да играе волейбол, а новият й отбор я очаква.

Програма, резултати и временно класиране в софийското градско първенство за девойки U17