U19: Берое и Черно море не се победиха в хубав мач (обзор)

Viasport 15/04/2018 19:11

Берое и Черно море имат интересно съперничество този сезон, което се разпростря и в турнира за Купата на БФС (при набор 2000).

Мачът между двата тима от 22-ия кръг на Елитната до 19 г. също бе хубав, имаше обрат и бе един от онези, за които сме свикнали да казваме, че можеше да свърши всякак.

Другите три срещи днес свършиха според очакванията. ЦСКА-София би Славия като домакин в Панчарево.

Кръгът започна вчера с четири мача. В сряда ще се изиграят три отложени срещи.

----
Берое - Черно море 2:2 (0:1)

Първото полувреме беше за беройци. Въпреки това Черно море откри резултата чрез Лъчезар Йорданов след центриране на Виктор Попов в 23-тата минута. Получи се красив гол с глава.

В 60-ата Мартин Дичев удвои с диагонален удар. Берое даде бърз отговор. В 65-ата Никола Гавов намали от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

След още пет минути Руси Чернаков изравни.

Нататък мачът стана двуостър. Гостите имаха повече и по-чисти възможности, но и домакините изтърваха.

----
Марек (Дупница) - Монтана 2:1 (1:0)

Още един важен успех за Марек. Христо Александров изведе дупничани напред в резултата след центриране от ъглов удар.

В 48-ата Стоян Петров изравни. 12 минути преди края Николай Ганчев не сбърка от дузпа, отсъдена за нарушение на защитник на Монтана, получил втори жълт и червен картон.

В самия край гостите се вдигнаха на финален щурм и пропуснаха да изравнят. След корнер и удар с глава топката мина на сантиметри от гредата. В ситуацията се включи и вратарят на Монтана.

----
Ботев (Враца) - Нефтохимик 0:1 (0:1)

Това е първата победа на “шейховете” от 14-ия кръг - на 19 ноември, когато тимът отново спечели като гост (във Варна).

Единственият гол реализира Матей Иванов в 17-ата. Домакините имаха 2-3 добри възможности, но не съумяха да изравнят. Толкова създаде и Нефтохимик.