U17: Марек изненада Сокол и взе първа точка (обзор)

Ваня Николова 15/04/2018 21:15

Последните две срещи от 23-тия кръг на Елитната U17 се играха днес.

Марек поднесе изненадата и спечели първата си точка в групата. Дупничани направиха 1:1 при гостуването си на Сокол в Марково.

В другата среща Локомотив (Пловдив) надви Дунав (Русе) с 2:1.

Останалите мачове се играха в събота.

----

Сокол (Марково) - Марек (Дупница) 1:1 (0:0)

И двата гола бяха отбелязани след почивката. Сокол поведе с гол на Теодор Митрев в началото на второто полувреме. Марек изравни в 60-ата минута, когато Светослав Влахов се разписа за 1:1.

Няколко минути след попадението голмайсторът за гостите Влахов бе изгонен, след като получи втори жълт картон.

Сокол е на пета позиция с 40 точки, колкото има и шестият Черно море. Марек, който играе с по-малки футболисти в тази група, е последен с една точка.

----

Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 2:1 (1:1)

Филип Колев вкара и двата гола за Локомотив. Той откри в 20-ата минута, след като бе изведен от Мартин Гарабедян. Десет минути по-късно русенци изравниха. Антонио Обрешков се разписа за 1:1 с удар от границата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме Филип Колев вкара за 2:1. В 63-тата минута треньорът на Локомотив Кириякос Георгиу бе изгонен, след като си размени реплики с единия асистент съдия.

В края на мача "черно-белите" останаха и в намален състав на терена. Костадин Чинов получи директен червен картон за удар без топка.