ЦСКА и Левски не се победиха в Зоната на младшата (СНИМКИ)

Ваня Николова 17/05/2018 18:50

ЦСКА-София и Левски направиха 1:1 в зоналното първенство за юноши младша възраст, родени 2001-2002 г., на един от терените в Панчарево.

Двубоят бе отложен от 22-ия кръг. Така битката за титлата остава много интересна три кръга преди края, а в нея е и Витоша (Бистрица). Левски има да играе и срещу "тигрите", двубоят още не е насрочен.

Първи поведоха гостите - чрез Тодор Найдин в 18-ата минута. Към края на срещата Огнян Николов изравни.

В 8-ата минута ЦСКА създаде първото положение в мача. Мартин Смоленски подаде в наказателното поле към Огнян Николов, който отправи неточен удар.

В средата на полувремето Левски поведе. В 18-ата минута Георги Владимиров атакува отляво и подаде в наказателното поле на Тодор Найдин, който преодоля вратаря на "червените" Кристиян Сотиров за 0:1.

Млако по-късно Митко Русанов от ЦСКА излезе сам срещу стража на "сините" Иван Топалов, но не се осмели да нанесе удар, потърси комбинация и сгреши.

В края на полувремето Димитър Жабов с глава пропусна да изравни. След центриране от корнер вратарят на Левски не успя да се намеси, а Жабов прати топката в аут.

В началото на втората част гостите можеха да удвоят аванса си. Ивайло Христов излезе сам срещу Сотиров, но вратарят на ЦСКА изби в ъглов удар.

Малко след това Ивайло Иванов от състава на Левски се контузи. Той извади лакът и бе закаран в болница.

В средата на втората част Мартин Смоленски опита с далечен удар да затрудни стража на гостите, който спаси.

Голмайсторът за Левски Тодор Найдин имаше добра позиция да обстрелва вратата на съперника, но спечели само корнер.

В 74-ата минута ЦСКА изравни. Росен Петров центрира от фаул, а в настъпилото меле Огнян Николов се оказа на точното място и прати топката във вратата на Левски за 1:1.

В последните минути играта се изнерви, а домакините имаха претенции за някои отсъждания.

"Сините" можеха да измъкнат трите точки в последните минути, когато имаха две положения. При първото удар на Богдан Костов бе отразен в корнер, а при второто изстрелът на Георги Владимиров бе уловен от вратаря на ЦСКА Кристиян Сотиров.

Фотогалерия от срещата, ВИЖТЕ ТУК

----

ЦСКА-София - Левски 1:1

0:1 Тодор Найдин (18), 1:1 Огнян Николов (74);

ЦСКА: Кристиян Сотиров, Димитър Жабов-капитан, Любомир Митков, Митко Русанов (Росен Петров), Иван Иванов (Христо Радков), Димитър Михайлов (Марио Попов), Мартин Смоленски, Християн Петров, Георги Юруков (Дейвид Симеонов), Митко Митков (Ертан Тахиров), Огнян Николов;

Треньор: Сашо Борисов;

Левски: Иван Топалов, Добрин Денев, Симоне Игнатов, Стефан Стефанов (Симеон Иванов), Георги Владимиров, Радослав Гайдев, Ивайло Иванов (Стоян Сотиров), Ивайло Христов-капитан, Тодор Найдин (Георги Найденов), Богдан Костов, Мартин Д. Петков;

Треньор: Борислав Кьосев;

Съдии: Петър Григоров, Мартин Венев и Владимир Велев;

Делегат на БФС: Йордан Александров;

Жълти картони: Митко Митков, Дейвид Симеонов, Ертан Тахиров (ЦСКА); Стефан Стефанов, Добрин Денев (Левски);

Панчарево, терен 1, 150 зрители

Временното класиране, ВИЖТЕ ТУК

----

Марек (Дупница) - Левски 0:4 (0:2)

В изтеглен мач от 28-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години Левски спечели гостуването си на Марек с 4:0. Ремзи Неджип и Лъчезар Георгиев се разписаха за "сините" през първата част.

В средата на първото полувреме Марек остана в намален състав, след като Мартин Методиев получи директен червен картон за груба игра.

След почивката Левски вкара още два гола, дело на Ремзи Неджип и Юлий Подвързачов.