БУБА вдигна купата "БФБ" за момчета U16

BGbasket.com 20/05/2018 13:50

БУБА баскетбол е тазгодишният победител в турнира "Купа БФБ" за момчета U16. Във финалния мач в зала „Христо Борисов“ тимът на Ивайло Желев победиха домакина на турнира Черно море Тича със 70:62.

Отборите изиграха оспорван мач, преминал през обрати, но в края БУБА беше стабилен и удържа разлика, за да спечели и да не позволи на варненци да спечелят втора поредна Купа БФБ в тази възраст. Миналата година пък БУБА завърши на трето място.

Мачът започна със серия от 11:4 за БУБА, но домакините отвърнаха бързо и след 16:4 до края на първата част поведоха с 20:15. След много оспорвани минути и няколко обрата преди почивката се стигна до минимален аванс на БУБА – 33:32. Темпото се запази след почивката и нова оспорвана четвърт доведе до резултат 50:46 в полза на столичани. Те успяха да се задържат напред до края, като не позволиха на съперника да се доближи опасно и да направи обрат.

Александър Витанов направи дабъл дабъл от 17 точки и 11 борби за победителите, 14 точки вкара Лъчезар Тошков, а Константин Тошков се приближи до трипъл дабъл с по 13 точки и борби и 9 асистенции.

За Черно море Тича Мартин Йорданов регистрира 22 точки и 12 борби, а 11 вкара Иван Добрев.

В мача за трето място бронзовите медали спечели отборът на Дунав Русе, който победи ЦСКА с резултат 67:59. „Червените“ изиграха много силна първа част, в която поведоха с 24-12, но русенци отвърнаха бързо и до почивката стопиха целия си дефицит и дори поведоха. Дунав спечели и следващите две части, за да изведе мача до победа в своя полза.

Дамян Минков записа по 18 точки и борби за победителите, а 12 точки и 4 асистенции добави капитанът Пламен Иванов. За ЦСКА над всички с 31 точки бе Димитър Генов.