Девойките на Пълдин взеха купа в Пловдив (снимки)

Viasport 10/06/2018 13:20

Отборът на ЖФК Пълдин (Пловдив) спечели футболния турнир за девойки до 12 години "Купата на Кока-Кола", който се проведе в Пловдив.

Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и се организира от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Пловдив.

Във финала на стадион "Пловдив" девойките на Пълдин победиха градския си съперник ФК Енко (Пловдив) с 3:1.

На трето място завърши тимът на ФК Севлиево, който надигра в малкия финал ЖФК Бургас с 3:1.

В спора за 5-ата позиция Янтра (Габрово) се наложи над столичния Света София с 3:2.

Седмото място заслужи отборът на ФК Златоград след успех със 7:1 над Неделино (с. Неделино).

Турнирът бе под патронажа на зам.-кмета на Пловдив Георги Титюков, който награди победителите. Сред официалните гости беше най-голямата звезда на българския женски футбол Силвия Радойска, която е и треньор на националния отбор на България за девойки.

В награждаването на призьорите се включиха още главният секретар на Аматьорската футболна лига Александър Шатровски и легендата на пловдивския футбол Владимир Фатов.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира "Кока-Кола".