Голяма драма в Пловдив, Славия отвърна (обзор)

Viasport 10/06/2018 14:11

Лудогорец, Локомотив (Пловдив), Славия и ДИТ са първите четвъртфиналисти в държавното първенство по футбол при децата, родени 2003 г.

В три от срещите домакините се възползваха, а само в един от реваншите гостите триумфираха, при това след сериозен пасив у дома.

Имаше и дузпи. Черноморието вече е без представител.

Вижте най-интересното от играните преди обед осминафинални реванши. Останалите са с начален час 18:00.

----

Локомотив (Пловдив) - Черноморец 2:1, 4:2 след дузпи (1:2 в първия мач)

Дузпи решиха спора, но с тях се и започна. Домакините получиха наказател удар още в 12-ата минута, но вратарят Николай Горанов хвана удара Пламен Драганов.

В 33-тата Георги Мавродиев откри, а при този резултат напред продължаваше Локо.

След почивката обаче влезлият като смяна Живко Стаматов изравни.

Черноморец се виждаше вече в следващата фаза, но в 69-ата Божидар Зелямов вкара за 2:1 и така сблъсъкът стигна до дузпи.

При 11-метровите удари вратарят на “смърфовете” Петър Мильотев имаше две успешни намеси, а Горанов - една. В крайна сметка ликуваха пловдивчани.

Срещата се игра на основния терен на ст. “Локомотив”.

----

Аристон (Русе) - Славия 1:4 (2:0 в първия мач)

Ролите се размениха. “Белите” излязоха пределно мобилизирани и решени да спечелят, при това с резултат, който да ги прати в топ 8.

Те имаха ситуации още в първите минути. В 9-ата Кристиан Стоянов откри от дузпа, отсъдена за нарушение.

В 27-ата Емил Ангелов удвои след корнер. Славия продължи и в 45-ата излезе напред в общия баланс с попадение на Лазар Боянов.

В 55-ата Мартин Иванов върна надеждите на Аристон (при ъглов удар), но почти веднага Лазар Боянов фиксира крайния резултат - 4:1.

Русенци помечтаха, но днес просто бяха надиграни. Славия прояви характер.

----

Лудогорец - Берое 3:1 (1:1 в първия мач)

След нулево първо полувреме домакините бързо решиха нещата. Росен Иванов откри в 36-ата минута, а в 41-ата Стефан Статев бе точен за 2:0.

Беройци намалиха в 65-ата от пряк свободен удар - чрез Ивайло Михайлов, при който имаше вратарска намеса, а топката се разходи около голлинията.

В 69-ата Николай Георгиев реализира за 3:1.

----

Черно море - ДИТ 1:1 (2:5 в първия мач)

Гостите рано попариха намеренията на “моряците” за малко чудо. Симеон Александров бе точен за 1:0.

В края на срещата Пресиян Михайлов изравни от дузпа.