Левски на 1/4-финал след втора победа над Национал

Ваня Николова 10/06/2018 21:55

Левски отстрани Национал и се класира за четвъртфиналите на държавното първенство по футбол за деца, родени след 1 януари 2003 година.

След 3:1 в първия мач от осминафиналите, в реванша играчите на Красимир Петров се наложиха с убедителното 6:1.

Димитър Иванов откри за домакините още в 9-ата минута. В 17-ата Мартин Хайдаров удари греда от пряк свободен удар.

Марк-Емилио Папазов удвои преднината на "сините", след като в 18-ата минута се възползва от грешка в отбраната на гостите.

В 26-ата минута Даниел Начев изведе Мартин Хадаров, който направи резултата класически.

Национал върна едно попадение след корнер, когато Антон Бакалов се оказа на точното място.

До почивката "сините" вкараха още един гол. Негов автор стана Марк-Емилио Папазов, който прехвърли вратаря на Национал за 4:1.

Десетина минути след началото на второто полувреме влезлият като резерва Георги Атанасов пое топката от центъра след дълъг пас на вратаря Иван Андонов, напредна и се разписа за 5:1.

Крайния резултат оформи Марин Петков минута по-късно, когато "сините" отново се възползваха от нестабилната отбрана на гостите.

В 56-ата минута Левски остана с човек по-малко на терена. Константин Айдарски получи директен червен картон за грубо нарушение.

----

Левски - Национал 6:1

1:0 Димитър Иванов (9), 2:0 Марк-Емилио Папазов (18), 3:0 Мартин Хайдаров (26), 3:1 Антон Бакалов (28), 4:0 Марк-Емилио Папазов (32), 5:1 Георги Атанасов (47), 6:1 Марин Петков (48)

Левски: Иван Андонов-капитан, Петър Войнов (Иван Вълев), Виктор Георгиев, Александър Георгиев (Ефе Али), Константин Айдарски, Марк-Емилио Папазов, Мартин Хайдаров, Димитър Иванов, Марин Петков (Кристиян Николов), Даниел Начев, Самуил Беримски (Георги Атанасов);

Треньор: Красимир Петров;

Национал: Николай Стоянов (Ивайло Бориславов), Николай Николов, Боян Глухчев (Мартин Вълчев), Цветелин Павлов (Стоян Зайков), Пламен Симеонов, Милен Хаджиев, Емре Дрянов (Ангел Аврамов), Антон Бакалов, Траян Тенев, Георги Пенелов-капитан, Александър Христов;

Треньори: Борислав Маров, Иван Муртин;

Съдии: Волен Чинков, Георги Минев и Владимир Чешмеджиев;

Делегат на БФС: Николета Вълкова

Жълти картони: Мартин Хайдаров, Димитър Иванов (Левски), Боян Глухчев, Антон Бакалов (Национал);

Червен картон: Константин Айдарски (Левски, 56-ата)