Левски шампион (снимки)

Валентин Маринов 01/07/2018 19:25

Левски (2003) е шампион на България по футбол за деца до 15 години. На финала в "Драгалевци" тимът на треньора Красимир Петров победи ЦСКА-София с 2:0.

Головете реализираха Марк-Емилио Папазов и Мартин Хайдаров през второто полувреме.

Така Левски стана последният държавен първенец в U15 в този формат. От лятото стартира Елитна група по подобие на U17 и U19. Последната титла на Левски във възрастта беше през 2012 г. с набор 1997 и треньора Антон Кирилов.

Имаше доста публика на стадиона в "Драгалевци" - въпреки световното. Те създадоха истинска футболна атмосфера. На моменти даже прекалено "футболна" - с димка и бомбичка.

Самуил Беримски едва не откри резултата в 8-ата минута, но не успя да прехвърли влатара на "червените" Ивайло Илиев след неразбирателство в защитата на символичния домакин.

ЦСКА можеше на свой ред да открие в 15-ата, когато след акция отляво топката попадна в Мартин Смоленски, но от чиста позиция той не успя да преодолее стража Иван Андонов. Последва добавка на Александър Бучков и нова намеса на Андонов.

Началото бе равностойно, "червените" изравниха играта след първите минути, в които "сините" действаха по-добре и с повече увереност. Първото полувреме продължи с равностойни действия, опасни удари и статични положения.

Димитър Иванов от Левски пробва Ивайло Илиев с удар в долния ляв ъгъл, но стражът се справи отлично и изби с една ръка.

Така първото полувреме приключи при 0:0.

В началото на второто полувреме Александър Бучков направи още един пропуск за ЦСКА след хубава атака с центриране. Капитанът не уцели вратата.

Тимът на Христо Марашлиев играеше по-добре от началото на второто полувреме. В две ситуации се стигна до опасни разбърквания в наказателното поле.

В 49-ата минута Мартин Аврамов от ЦСКА извади рамо и бе заменен принудително от Димо Славов. Така тимът на Марашлиев понесе удар.

Минута по-късно Беримски застраши вратата на "червените" с пробив отляво и удар, при който отлична намеса имаше Ивайло Илиев.

В 57-ата Левски поведе в резултата. Влезлият като смяна Марк-Емилио Папазов засече топката с глава след отлично центиране на Даниел Начев от пряк свободен удар. 1:0 за "сините"!

Малко след това Левски нанесе втори и решителен удар. След разбъркване в наказателното поле Мартин Хайдаров с бомбен шут опъна мрежата - 2:0.

След гола шефът на школата на ЦСКА Стефан Яръмов реагира остро, претендирайки, че тимът му е бил обиден от човек от скамейката на Левски. От сектора с публика на ЦСКА бе хвърлена бомбичка. Разправията продължи почти до края на срещата.

ЦСКА можеше да направи последните минути интересни, но страхотна намеса имаше вратарят Иван Андонов след свободен удар.

Мартин Хайдаров се откъсна сам срещу вратаря на "червените" след отличен рейд на скорост през центъра, но този път Илиев спаси.

В последните минути имаше още няколко разбърквания пред вратата на Левски - ЦСКА отново не успя да реализира.

В крайна сметка Левски напълно заслужено е шампион. Това е най-силният отбор в България в тази възраст. ЦСКА игра много достойно на финала, тимът трябва да е доволен от представянето си в държавното първенство.

0:1 Марк-Емилио Папазов (57), 0:2 Мартин Хайдаров (60);

ЦСКА-София: Ивайло Илиев, Цветомир Йорданов (Йоан Борносузов), Мартин Сотиров, Мартин Аврамов (Димо Славов), Георги Иванов, Алпай Рамадан, Цветелин Стоичков, Александър Бучков-капитан, Христо Арсов (Данаил Стойчев), Цветомир Цанев, Мартин Смоленски;

ТреньорХристо Марашлиев;

Левски: Иван Андонов-капитан, Петър Войнов, Виктор Георгиев, Константин Айдарски, Александър Георгиев, Мартин Хайдаров, Даниел Начев, Иван Вълев (Марк-Емилио Папазов), Марин Петков (Ефе Али), Димитър Иванов (Николай Арахангелов), Самуил Беримски (Георги Атанасов);

Треньор: Красимир Петров;

Главен съдия: Димитър Буров, асистенти: Станислав Станев и Георги Великов, четвърти съдия: Павел Цеков (от София);

Делегат на БФС: Атанас Атанасов

Жълти картон: Константин Айдарски, Ефе Али (Левски); Данаил Стойчев, Георги Иванов (ЦСКА-София);

София, ст. "Драгалевци", официален терен, 700 зрители.