Девойките U18 ще играят за 17/20 място

BGbasket.com 10/08/2018 20:45

Националният отбор по баскетбол за девойки U18 ще играе за разпределение на 17/20 място на европейското първенство в Австрия. Това стана след победата срещу Грузия с 80:69 днес. Ключова за крайния изход на срещата бе последната четвърт, която отборът ни спечели убедително.

Следващият съперник на България ще бъде победителят между Черна гора и Косово, които играят по-късно тази вечер.

Двубоят започна с леко предимство за Грузия, но в края на първата част баскетболистките на Александър Алексиев направиха обрат и след десет минути игра водеха с 23:21. Българките поддържаха крехък аванс през втория период. Малко преди почивката обаче съперникът им отвърна със серия от 8:2 и след първото полувреме тимът ни изоставаше с точка при 30:31.

След паузата разликата в полза на Грузия достигна 6 точки, но преди заключителните десет минути България отново излезе напред с 50:48. Тимът ни стартира много силно последната част и поведе с двуцифрена разлика за първи път в срещата. До края баскетболистките ни поддържаха аванса си и спечелиха мача.

Виктория Иванова завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 11 борби. Деница Петрова отбеляза 20 точки, а 15 добави Валерия Алексиева, като тя има и 8 асистенции.

За Грузия Наталия Отхмезури бе най-резултатна с 29 точки и 9 борби. Нино Гаделия вкара 12 точки.