U19: Нефтохимик изпадна, Лудогорец изпревари Септември за второто място (обзор на кръга, видео, снимки)

Viasport 29/05/2019 20:25

Нефтохимик напусна Елитната юношеска група до 19 години.

В мач от последния 30-и кръг бургазлии загубиха гостуването си на Пирин с 1:5.

По този начин Нефтохимик завършва сезона на 15-о място с 15 точки. Другият изпадащ е Сливен, който през сезона взе само 9 точки.

14-ият Марек също има 15 точки и загуби в последния кръг – 0:6 от Ботев в Пловдив, но дупничани са с по-добри показатели в преките двубои с Нефтохимик и остават в елита.

Лудогорец се наложи над Локомотив (Пловдив) с 1:0 и изпревари Септември за второто място. Столичани загубиха гостуването си на Берое с 1:3. Септември е с по-лоши показатели спрямо Лудогорец – загуба с 0:2 в Разград и победа с 1:0 в София и остава трети в крайното класиране.

Шампионът Черно море загуби гостуването си на Монтана с 0:1.

Левски спечели столичното дерби със Славия с 3:1, а ЦСКА отбеляза 11 гола на Янтра 1919.

Последният Сливен победи с 4:2 Дунав.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 1:0 (1:0)

Единственото попадение отбеляза Георги Бабалиев в 36-ата минута след асистенция на Алекс Ганчев. Домакините създадоха повече ситуации. Гостите от Пловдив също имаха своите възможности, които не успяха да реализират.

За разградчани играха момчетата от набор 2001, които в средата на месеца спечелиха Купата на БФС.

Вижте видео от мача.

---

Берое – Септември 3:1 (1:1)

Първото полувреме завърши 1:1, след като Берое откри резултата в 30-ата минута, гостите изравниха в даденото от съдията продължение. "Зелено-белите" удариха и греда през първото полувреме чрез Стоян Вергиев.

Попаденията за домакините бяха дело на Пламен Иванов, Валентин Иванов от дузпа и Мануел Иванов.

---

ЦСКА - Янтра 1919 (Габрово) 11:0 (4:0)

"Армейците" водеха с 4:0 в 15-ата минута след два гола на Асен Дончев и по едно попадение на Емил Ценов и Росен Петров.

През втората част по два пъти се разписаха Христо Панчев, Борислав Будинов и Огнян Николов, а вратарят на ЦСКА Кристиян Сотиров реализира дузпа за 10:0.

---

Ботев (Пловдив) - Марек 1915 (Дупница) 6:0 (3:0)

Димитър Балинов откри от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Той вкара и втория гол за домакините. Димитър Пройчев се разписа за 3:0.

След почивката Ботев отбеляза още три попадения, дело на Благовест Данчев, Габриел Земярски и Георги Трифонов.

----

Левски - Славия 3:1 (2:0)

Ивайло Иванов откри в 40-ата минута, а малко след това Патрик-Габриел Галчев покачи на 2:0 след гол с пета.

В 74-ата минута Филип Кръстев намали. Три минути по-късно Симеон Димитров оформи крайния резултат.

Вижте видео от мача

---

Монтана - Черно море 1:0 (0:0)

Любомир Веселов вкара победното попадение в 65-ата минута.

През първото полувреме домакините удариха греда чрез Веселов, а Кристиан Апостолов пропусна на два пъти за Монтана.

Черно море също създаде своите положения, но вратарят на домакините Юлиян Весков имаше важни намеси.

В 80-ата минута Борислав Бренишки от Монтана бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

---

Сливен - Дунав 2010 (Русе) 4:2 (2:0)

В 10-ата минута Иван Петров откри след асистенция на Пламен Киров. В 15-ата минута Киров покачи на 2:0, като подаването за гола бе на Петров.

В 47-ата минута Дунав намали, Християн Енчев бе замесен в ситуацията, като и вратарят на Сливен Константин Чолаков сгреши.

В 73-ата минута Иван Петров направи 3:1, а в 79-ата той оформи своя хеттрик.

В 85-ата минута Борислав Начев отбеляза втория гол за Дунав. Вратарят Начев и този път бе използван като полеви играч.

---

Пирин (Благоевград)-  Нефтохимик 5:1 (2:0)

Пирин водеше с 2:0 през първата част като първият гол бе от дузпа.

След почивката Нефтохимик намали след автогол. При 2:1 Дамян Димитров от състава на бургазлии прати топката в мрежата на Пирин, но попадението не беше зачетено поради засада. Решението на съдиите предизвика гнева на гостите, които имаха претенции към реферите. До края домакините направиха победата си още по-убедителна.

Венцислав Маламов отбеляза дваа гола за Пирин, по едно попадение добавиха Денис Ангелов, Асен Либяховски и Кирил Ангелов.