Разград прие 3 финала от Ученическите игри за 5-7 клас

Общество
Добави в Svejo
    Viasport 09/06/2019 18:24
Разград прие 3 финала от Ученическите игри за 5-7 клас

За поредна година Разград прие финални състезания от Ученическите игри, като този път бе домакин на заключителните надпревари по волейбол за момичета и бадминтон за момичета и момчета 5-7 клас.


Главните организатори бяха МОН, ММС, БАСУ, а на месно ниво РУО – Разград, ОК „Спорт в училище – Разград“, СК „Бадминтон – Разград“ и община Разград.
На официалното откриване, което домакините организираха едновременно за двата спорта, присъстваха зам.областният управител Евгени Драганов, който награди при закриването всички участващи отбори, зам.кметът на община Разград Ердинч Хасанов, който пък откри финалните състезания, началникът на РУО – Разград Ангел Петков и председателят на ОК „Спорт в училище – Разград“ Милена Стоянова. Гост на състезанията бе и Зоя Стефанова от ММС.


Състезанията в двата спорта домакините организираха в четири спортни зали, което разтовари изключително тежката и натоварена програма, а съдийството и в двата спорта бе на много добро ниво, споделят участниците.

Крайно класиране по волейбол, момичета:
1. ОУ „В. Левски“ – Пловдив с учители Борислава Покосян и Иван Ламбрев
2. ОУ „Кулата“ – Казанлък с учител Съби Кафеджиев
3. 81 СУ „Виктор Юго“ – София с учители Андрей Шалев и Петър Христов
4. ОУ „Акад. Даки Йорданов“ – Омуртаг
5. 2 ОУ „Христо Смирненски“ – Берковица
6. СУ „Христо Ясенов“ – Етрополе
7. СУ „Гео Милев“ – Варна
8. ОУ „Васил Априлов“ – Бургас
9. СУ „Алеко Константинов“ – Луковит
10. ОУ „Васил Левски“ – Разград.

 

Сребро за Казанлък

Наградата за най-полезен състезател получи Йоана Иванова от ОУ „Кулата“ – Казанлък.

 

Бронзовите медали заминаха за София

Крайно класиране по бадминтон, момичета:
1. СУ „Проф. д-р Ас. Златаров“ – Първомай с учител Йордан Георгиев
2. ОУ „Любен Каравелов“ – Русе с учител Диана Цанева
3. ОУ „Ран Босилек“ – Габрово с учител Румяна Христова
4. ОУ „Св. Иван Рилски“ – Хасково
5. ОУ „Неофит Рилски“ – Дупница
6. ЧСЕУ „Дрита“ – София
7. СУ „Христо Ботев“ – Разград
8. СУ „Христо Ботев“ – Оряхово
9. ОУ „Николай Петрини“ – Ямбол
10. СУЕО „Ал. Пушкин“ – Варна.

 



В индивидуалното класиране – злато за Калояна Налбантова от Първомай, сребро за Калина Балканска от Русе и бронз за Йоана Йорданова от София.

Крайно класиране по бадминтон, момчета:
1. ОУ „Алеко Константинов“ – Димитровград с учител Димо Динков
2. ОУ „Стефан Пешев“ – Севлиево с учител Цветан Друмев
3. СУ „Проф. д-р Ас. Златаров“ – Първомай с учител Ангел Пелтеков
4. СУ „Христо Ботев“ – Оряхово
5. ОУ „Любен Каравелов“ – Русе
6. ОУ „Евлоги Георгиев“ – Дупница
7. ЧСЕУ „Дрита“ – София
8. СУ „Константин Константинов“ – Сливен
9. СУ „Христо Ботев“ – Разград
10. СУ „Сава Доброплодни“ – Шумен.

 

 

В индивидуалното класиране със златен медал е Станимир Терзиев – Първомай, със сребърен медал е Виктор Ангелов – Русе и с бронзов медал е Йордан Йорданов – София.


-----

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари