България U14 загуби от домакина на старта на Словения бол

BGbasket.com 22/08/2019 14:00

Националният отбор по баскетбол за момчета U14 започна със загуба участието си на силния турнир Словения бол. В първия си мач за деня тимът ни отстъпи на състава на домакините с 46:83. Съперникът ни контролираше събитията на терена през целия двубой и нито веднъж не изпусна водачеството.

Словения имаше предимство по всички основни показатели. Отборът имаше по-добър процент от игра от нашите (50 срещу 34), овладя повече борби (46 срещу 35), направи повече асистенции (17 срещу 8), открадна повече топки (20 срещу 12) и завърши с по-малко грешки (22 срещу 32). Проблем за тима ни бе и стрелбата от далечно разстояние, където вкарахме само една тройка от 16 опита и то в последната част.

От 18:00 часа днес България ще играе с Черна гора.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Двубоят започна сравнително равностойно, но след това домакините взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 20:12. Те изиграха много силна втора част, в която лимитираха българите само до 6 точки и на почивката бяха напред при 46:18.

След паузата разликата се движеше около 30-те точки и макар и нашите да оказваха по-сериозна съпротива на своя съперник, преди заключителната четвърт изоставаха с 32:65. До края Словения нямаше проблем да задържи комфортния си аванс и спечели убедително.

Най-резултатни за България бяха Александър Гавалюгов и Александър Стоянов, които имат по 10 точки.