България U16 победи Словакия в контрола в София (снимки)

Ваня Николова 17/09/2019 19:30

Националният отбор по футбол за юноши до 16 години (набор 2004) победи Словакия с 2:1 в контролна среща, играна на базата в "Бояна".

Головете за българския тим вкараха Георги Атанасов през първото и Димитър Иванов през второто полувреме. В края гостите върнаха едно попадение.

Срещата се игра при голям зрителски интерес. Много треньори, бивши играчи, мениджъри, скаути от България и чужбина наблюдаваха на живо мача.

В 3-ата минута Петко Петков стреля от дистанция, но нямаше късмет и топката се удари в гредата. В 10-ата минута Красимир Тодоров отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, а вратарят на гостите изби в корнер. След неговото изпълнение и разбъркване в наказателното поле българският тим поведе. Георги Атанасов се оказа на точното място и вкара за 1:0.

Гостите погледнаха малко по-смело към българската врата, но така и не успяха да застрашат по-опасно стража Мартин Иванов.

След почивката в състава на България бяха извършени девет смени, единствено вратарят Мартин Иванов и защитникът Денис Динев играха през всичките 80 минути. Трябва да отбележим, че играчът на Славия Георги Шопов бе повикан в групата на мястото на контузилия се състезател на Локомотив (Пловдив) Тодор Павлов.

В средата на полувремето вратарят Мартин Иванов отрази опасен удар на Матуш Матей.

В 57-ата минута България удвои преднината си. Теодор Георгиев получи в наказателното поле и върна назад към Димитър Иванов, който с мощен удар извън пеналта опъна мрежата за 2:0.

Минута преди края гостите намалиха след добра комбинация и завършващ удар на Себастиан Наги - 2:1.

В добавеното време играчите на Словакия пропуснаха да изравнят.

В четвъртък, 19 септември, двата тима ще играят още един мач. Срещата ще се проведе отново на Национална футболна база "Бояна" от 10:30 ч.

На 22 септември националите, родени през 2004 година, заминават за Черна гора. В Подгорица България U16 ще играе две контроли с домакините на 24 септември от 15:30 ч. и 26 септември от 10:00 ч. местно време.