България U16 загуби втората контрола със Словакия U16

Ваня Николова 19/09/2019 13:50

Националният отбор по футбол за момчета до 16 години загуби втората контрола със Словакия.

На официалния терен на базата в "Бояна" българският тим отстъпи с 2:4.

Припомняме, че в първия мач между двата тима преди два дни нашият тим победи с 2:1.

Националите изиграха слаб мач. Първата част премина под диктовката на гостите, които откриха още в 6-ата минута. След подаване отляво, успоредно на голлинията, Несим Селим си отбеляза автогол.

В 19-ата минута Томаш Ясо засече с глава центриране отляво и вкара втория гол за Словакия.

В 34-ата минута гостите направиха преднината си класическа с попадение на Мартин Репа.

В 37-ата минута България намали резултата. Димитър Иванов отбеляза красив гол от около 30 метра. Това бе и първият удар към вратата на съперника.

Девет минути след почивката Мартин Репа с второто си попадение в мача направи резултата 1:4.

Минута по-късно Николай Арахангелов изведе Йордан Желев, но последният пропусна да се разпише. Той стори това в 65-ата минута. Желев вкара от пряк свободен удар за крайното 2:4.

На 24 и 26 септември българският тим ще изиграе още две контроли – като гост на Черна гора.

---

България U16 – Словакия U16 2:4 (1:3)

0:1 Несим Селим-автогол (6), 0:2 Томаш Ясо (19), 0:3 Мартин Репа (34), 1:3 Димитър Иванов (37), 1:4 Мартин Репа (49), 2:4 Йордан Желев;

България U16: Адриан Тодоров, Марсел Йорданов, Никола Църовски, Несин Селим-капитан, Димитър Иванов, Петко Петков, Красимир Тодоров, Георги Атанасов, Теодор Георгиев, Идрям Хабил, Марин Петков (през първото полувреме в игра влязоха Денис Динев и Георги Шопов, през второто полувреме на терена се появиха Умут Хатиб, Мартин Тодорски, Николай Златев, Йордан Желев, Емре Дрянов, Николай Арахангелов, Георги Радев, Мартин Гривнев);

Селекционер: Стефан Колев;

Съдии: Димитър Буров, Мартин Венев и Димитър Добромиров;

Четвърти съдия: Кристиян Терзийски

Жълт картон: Георги Шопов;