България U16 победи Черна гора U16 в Подгорица

Viasport 26/09/2019 16:40

Националният отбор по футбол за юноши до 16 г. спечели втората си проверка като гост на Черна гора с 1:0.

Преди два дни двата тима завършиха 2:2 в първата контрола в Подгорица.

Възпитаниците на Стефан Колев контролираха мача и заслужено се поздравиха с успех. Победното попадение отбеляза футболистът на Левски Георги Атанасов в средата на второто полувреме, когато изстрелът му от разстояние се оказа неспасяем за вратаря на домакините Кривокапич.

Най-добрият шанс за съперника пък дойде през първата част, когато Джуканович уцели гредата от свободен удар.

Младите "лъвчета" завършиха мача в намален състав, след като Николай Арахангелов получи червен картон в 69-ата минута.

Съставът на България: Георги Панов, Марсел Йорданов, Денис Динев, Никола Църовски, Николай Златев (41-Георги Атанасов), Теодор Георгиев (41-Димитър Иванов), Николай Арахангелов, Мартин Гривнев (41-Несим Салин), Марин Петков (50-Петко Петков), Емре Дрянов (41-Мартин Тодорски), Божидар Костадинов (50-Йордан Желев)

Селекционер: Стефан Колев

Голмайстор: 0:1 Георги Атанасов (61)

Източник: Официален сайт на БФС