Ботев (Пловдив) срази Лудогорец в Разград в Елитните U17 и U15, Никола Илиев се отличи с хеттрик

Viasport 05/10/2019 20:30

Две дербита Лудогорец – Ботев (Пловдив) в Разград се играха днес в Елитните групи до 17 и до 15 години. И в двата мача краен победител бе тимът от Пловдив.

При юношите младша възраст U17  "канарчетата" се наложиха с 3:2, като с хеттрик се отличи Никола Илиев. При децата U15 Ботев спечели с 1:0.

При родените през 2003 година "жълто-черните" контролираха срещата като до заключителните минути на двубоя водеха с 3:0.

Играчите на Георги Онов изиграха много силен мач. В герой за ботевистите се превърна Никола Илиев, реализирал и трите попадения за "канарчетата".

След третия гол ботевистите имаха възможности да направят преднината си по-голяма.

В 85-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, а Иван Иванов от състава на Ботев получи червен картон. Димитър Господинов реализира от бялата точка, а само две минути по-късно Мартин Кирчев вкара втори гол за домакините.

В заключителните секунди се стигна до няколко центрирания към вратата на Ботев, но пловдивчани удържаха натиска и си тръгнаха със заслужени три точки.

---

Лудогорец U17 – Ботев (Пловдив) U17 2:3

Лудогорец U17:Георги Милев, Тодор Петров, Анастас Пемперски, Алекс Маринов, Корай Гьочгелди, Юлиян Манолски, Озан Ремзи-капитан, Росен Иванов, Георги Недков, Димитър Господинов, Енис Ерол;

Резерви: Божидар Владимиров, Иван Томов, Мартин Кирчев, Николай Георгиев, Мартин Тодоров, Богдан Шалев, Пламен Пепеляшев;

Треньор: Йордан Юруков;

Ботев (Пловдив) U17: Християн Карастойков, Николай Василев, Иван Иванов, Мартин Христов, Масар Кямил, Теодор Андреев, Пламен Цончев-капитан, Бисер Бонев, Никола Илиев, Юсеин Касов, Атанас Стамболов;

Резерви: Християн Славков, Христиан Димитров, Александър Димов, Иван Величков, Никола Гелин, Даниел Гичев, Николай Желязков;

Треньор: Георги Онов;

Съдии: Красен Георгиев, Дарин Страхилов и Владимир Ташков;

Делегат на БФС: Иван Димитров;

Разград, "Гнездо на орли"

При децата, родени през 2005 година, срещата между Лудогорец и Ботев бе повторение на финала за Купата на БФС през миналия сезон, когато "жълто-черните" вдигнаха трофея след дузпи.

Единственото попадение бе отбелязано в средата на второто полувреме от родения през 2006 година Даниел Коков. Гостите организираха флангова атака, Андрей Цой центрира, а Коков с прецизен удар донесе трите точки на пловдивчани.