Левски срази ЦСКА в дербито при децата (2006), Мартин Илиев се отличи с хеттрик

Ваня Николова 06/10/2019 18:30

Левски спечели с 5:1 дербито с ЦСКА в столичното първенство за деца "Б", първа група, родени през 2006 година.

Двубоят се игра в неделния следобед на изкуствения терен на ВТУ "Т. Каблешков", където "червените" домакинстват.

"Сините" имаха превъзходство през целия мач и заслужено записаха категорична победа. С хеттрик се отличи Мартин Илиев.

Левски започна отлично срещата и след шест минути игра вече водеше с 2:0. "Сините" откриха във втората минута, когато Адриан Райчев получи в наказателното поле, преодоля защитник и насочи топката във вратата на ЦСКА.

Само 4 минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Адриан Райчев нахлу отдясно в наказателното поле и подаде успореден на голлинията пас към Мартин Илиев, който се разписа за 0:2.

В 26-ата минута ЦСКА върна един гол. След центриране отляво, Алексей Симов отбеляза много красив гол.

Две минути преди края на първото полувреме Мартин Илиев излезе срещу вратаря на ЦСКА, преодоля го и на празна врата вкара третия гол за Левски.

В началото на втората част Лоренцо Борисов стреля над вратата на Левски.

Гостите имаха няколко статични положения, от които не се възползваха, за да се стигне до 47-ата минута. Тогава Мартин Илиев оформи своя хеттрик, реализирайки страхотен гол от пряк свободен удар.

Десет минута преди края Виктор Любенов вкара петия гол за Левски. Той се разписа с глава след корнер. До края ЦСКА пропусна две добри ситуации чрез Александър Кожухаров и Антон Илиев.

---

ЦСКА – Левски 1:5 (1:3)

0:1 Адриан Райчев (2), 0:2 Мартин Илиев (6), 1:2 Алексей Симов (26), 1:3 Мартин Илиев (33), 1:4 Мартин Илиев (47), 1:5 Виктор Любенов (60)

ЦСКА: Станислав Танев, Мартин Цветков (Божидар Петров), Ангел Тодоров, Светозар Евтов, Мануел Михайлов-капитан, Алексей Раданов, Алексей Симов (Антон Илиев), Кирил Георгиев (Димитър Христов), Георги Христанов (Милен Георгиев), Александър Благовестов (Лоренцо Борисов), Александър Кожухаров;

Треньор: Калоян Генов;

Левски: Пламен Иванов, Александър Божилов-капитан, Део Дамянов, Виктор Любенов, Ериан Благоев, Никола  Бандев (Антонио Лапкински), Александър Сомов (Михаел Чиликов), Александър Маринов (Крис Златинов), Адриан Райчев, Преслав Бачев (Йоан Янев), Мартин Илиев (Ники Гинчев);

Треньор: Стоян Димов;

Съдии: Илия Тончев, Михаил Гигов и Кирил йорданов;

Делегат на БФС: Мартин Стоименов;

Жълти картони: Александър Сомов, Александър Божилов (Левски)