U15: Драматично равенство в Пловдив на Ботев - ЦСКА, Левски дръпна на върха (обзор, видео, снимки)

Viasport 09/10/2019 18:20

Всички осем мача от междинния девети кръг в Елитната група до 15 години се играха днес.

Левски постигна девета поредна победа – 4:0 срещу Берое в София и дръпна с шест точки на върха пред ЦСКА.

Отборът на Славия също записа изразителен успех - срещу Добруджа. Лудогорец спечели гостуването си на Локомотив (Пловдив).

Дербито между Ботев (Пловдив) и ЦСКА завърши без победител – 2:2. Черно море спечели гостуването си в Бургас на Черноморец.

Спартак 1919 (Плевен) пък надви Септември. Национал се справи с Асти (Хасково).

Равенство се получи само в мача Витоша 13 – Етър.

Предстои пауза в първенството.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Славия - Добруджа 1919 (Добрич) 7:0 (3:0)

Категорично превъзходство на домакините. Три гола отбеляза Роберто Райчев, по две попадения добавиха Борислав Маринов и Кристиян Величков, който влезе като резерва.

Това бе четвърта победа за Славия в първенството. Тимът на Добруджа остава последен без спечелена точка.

---

Локомотив (Пловдив) – Лудогорец 0:3 (0:3)

В началните минути два далечни удара на Даниел Маджаров и Иван Сулев минаха встрани от вратата на Лудогорец.

Разградчани отбелязаха и трите гола до почивката. Те откриха резултата в 13-ата минута с попадение на Георги Караиванов, който засече с глава центриране от фаул. Само две минути по-късно Стивън Вълчев удвои преднината на Лудогорец.

В 33-ата минута Георги Караиванов с втория си гол в срещата оформи крайния резултат.

През второто полувреме Станислав Дошев можеше да намали, но стреля право в стража на гостите. След почивката двата тима имаха своите възможности, но нов гол не беше отбелязан.

Снимка: lokomotivpd.com

---

Левски – Берое 4:0 (4:0)

"Сините" решиха всичко още до почивката, тъй като и четирите попадения паднаха през първото полувреме.

Костадин Калчев откри още в 5-ата минута. В 14-ата Левски покачи на 2:0. Виктор Василев удари греда, а при добавката Симеон Василев бе точен.

В края на първата част бяха отбелязани още два гола. В 33-ата минута Костадин Калчев направи 3:0, а в последната минута на първото полувреме Виктор Василев с глава оформи крайния резултат.

След почивката гостите подобриха представянето си, но въпреки създадените положения, не успяха да отбележат гол.

---

Ботев (Пловдив) – ЦСКА 2:2 (1:1)

Мачът бе повторение на миналогодишния полуфинал за Купата при децата. Тогава Ботев отстрани "червените" с общ резултат от двете срещи 4:2.

Двубоят предложи много емоции за зрителите, но и двата тима не са доволни от съдийството. Играчите на Атанас Борносузов поведоха в 13-ата минута с гол на нападателя Георги Димитров. Малко по-късно "червените" имаха основателни претенции за дузпа за нарушение срещу Кристиан Грозданов.

В 25-ата Ботев изравни с гол на Мартин Пенчов. В началото на втората част играчите на Румен Байрев стигнаха до пълен обрат с гол на Андрей Цой.

Пропуски за гостите направиха Георги Димитров, Кристиан Грозданов, Иван Нешков и Константин Йорданов. В самия край на срещата ЦСКА изравни с попадение на Велин Василев. Според домакините, при попадението състезател на "червените" е играл с ръка, а съдията не го е забелязал.

Снимка: botevplovdiv.bg

---

Спартак 1919 (Плевен) – Септември 2:0 (1:0)

Спартак 1919 определено върви във възходяща линия в предсатвянето си в последните срещи.

В средата на първата част Мартин Трифонов отлично изведе Петър Стефанов, който проби и с рязък удар откри резултата. До края на полувремето Септември пропусна едно положение с удар под ъгъл, но вратарят Мартин Колев бе на място и отрази. В самия край на първата част Петър Стефанов уцели греда, след намеса и на стража на гостите.

През втората част, столичани натиснаха, но отличните действия в защита на плевенчани предотвратиха да се стигне до гол за гостите.

В средата на втората част "гладиаторите" за втори път уцелиха греда – този път след изстрел на Петър Стефанов.

Минути преди края Калоян Иванов проби по десния фланг и центрира, след суматоха в наказателното поле топката до стигна до влезлия като смяна Светослав Филипов, който с прецизен удар порази за втори път вратата на Септември.

От щаба на домакините заявиха, че отсъжданията на съдиите са били "обидни спрямо труда на децата на терена", но за щастие не са повлияли на крайния резултат.

---

Черноморец 1919 (Бургас) - Черно море 1:2 (1:1)

Черно море пропусна две много добри положения през първото полувреме. Дейвид Луканов проби по лявото крило и центрира, но Кристиян Евдокиев пропусна. Малко след това при два поредни корнера Евдокиев не успя да се разпише с глава.

В 28-ата минута Черноморец поведе. Димитър Филипов се озова сам срещу вратаря на гостите и изведе домакините напред в резултата. В края на първото полувреме Дейвид Луканов центрира от корнер, а Радослав Петров с глава изравни за 1:1.

В началото на втората част варненци направиха пълен обрат. В 37-ата минута Пламен Аршев отне топката и след двойно подаване с Толга Мюрвет, Аршев вкара за 1:2.

Бургазлии имаха две ситуации, при които можеха да изравнят, а "моряците" пропуснаха да направят победата си по-изразителна след пропуски на Радослав Петров и Толга Мюрвет.

---

Витоша 13 – Етър 1:1 (1:1)

И двата гола бяха отбелязани през първото полувреме.

Етър откри в 4-ата минута чрез Радостиян Димитров, а шест по-късно Витоша 13 изравни. Точен за домакините беше Кристиян Петров.

През второто полувреме почти нямаше положения  и двата тима взеха по точка по мача.