U17: Берое шокира Левски на "Герена", вратар вкара за Ботев при победа срещу ЦСКА (обзор)

Viasport 09/10/2019 19:40

Всички осем мача от междинния девети кръг в Елитната юношеска група до 17 години се играха днес.

Изненадата беше на "Герена", където Берое победи Левски с 2:1. За старозагорци това е втора победа в първенството. От грешката на "сините" се възползва отборът на Септември, който се наложи с 4:0 над Левски-Раковски и дръпна на върха в класирането с 6 точки.

Славия надви Спартак (Варна) и се изравни с Левски. Двата тима имат по 21 точки.

В дербито в Пловдив Ботев победи ЦСКА с 4:2.

Много интересни бяха мачовете Сокол – Етър (3:2) и Дунав – Черно море (2:3).

Национал спря негативна серия с победа над Витоша (Бистрица). Локомотив (Пловдив) и Лудогорец си вкараха по един гол.

Предстои пауза в първенството, поради европейските квалификации, които започват следващата седмица в Норвегия. България U17 e в група с домакините, Австрия и Малта. Очаквайте в следващите дни състава на националния отбор за квалификационните срещи.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Национал - Витоша (Бистрица) 6:1 (3:0)

Добър мач за Национал, който прекъсна лошата серия от пет срещи без победа. Играчите на Чавдар Славков отбелязаха по три гола във всяко полувреме за успеха срещу Витоша.

Траян Тенев се отличи с хеттрик. В началото на втората част гостите върнаха един гол за 3:1 чрез Йоан-Павел Павлов, след което Национал отбеляза още три попадения.

По веднъж за домакините се разписаха Цветелин Павлов, Милен Хаджиев и Георги Пенелов.

---

Славия - Спартак 1918 (Варна) 4:0 (2:0)

Славия отбеляза по два гола във всяко полувреме, домакините създадоха и други положения, които пропуснаха. В 12-ата минута Мартин Сораков откри резултата, а в 20-ата Иван Вълев направи 2:0.

В 72-ата минута Славия получи право да изпълни дузпа. Ударът на Мартин Сораков бе отразен от вратаря на гостите Цветомир Иванов.

Три минути по-късно Стелиън Георгиев вкара за 3:0. В 80-ата минута отново Георгиев бе точен за крайното 4:0.

---

Локомотив (Пловдив) – Лудогорец 1:1 (0:0)

Първата част предложи много битка в средата на терена. В 37-ата минута Енис Ерол от гостите нацели напречната греда след удар извън наказателното поле. Локомотив отговори със силен, но неточен изстрел на Пламен Драганов.

В началото на второто полувреме на няколко пъти играчи на "черно-белите" пробваха да реализират от дистанция. Васил Църцев, Божидар Зелямов и Теодор Димитров стреляха, но до гол не се стигна. В 59-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата – Енис Ерол засече центриране отдясно за 0:1. Разградчани имаха отлични ситуации и преди, и след гола, но ги пропуснаха.

Пет минути по-късно Локомотив изравни. Теодор Димиров с премерен шут извън наказателното поле направи 1:1.

Според домакините главният съдия на срещата е могъл на два пъти да отсъди дузпа в полза на Локомотив. При първата ситуация за нарушение срещу Милен Николов, а при втората за игра с ръка в наказателното поле.

lokomotivpd.com

---

Левски – Берое 1:2 (1:1)

Играчите на Сидер Димитров поведоха в 8-ата минута. Гостите отнеха в половината на Левски и организираха бърза атака, прикоято Пламен-Андрей Апостолов нахлу в наказателното поле и не остави шанс на вратаря на Левски.

В 12-ата минута домакините изравниха чрез Марин Петков.

В 52-ата минута Берое вкара втори гол чрез Христомир Иванов, който се разписа при статично положение.

---

Дунав 2010 (Русе) - Черно море 2:3 (1:2)

Три дузпи бяха отсъдени в мача – една за домакините и две за гостите.

Черно море можеше да поведе в 10-ата минута, но Теодор Тотев удари греда. В 18-ата гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Тони Иванов. Николай Златев бе точен и изведе варненци напред в резултата.

В 25-ата минута гостите удвоиха. Голмайстор бе Теодор Тотев.

В 60-ата минута Дунав изравни. Домакините също имаха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар. Борис Димитров реализира от бялата точка за 2:2.

Черно море стигна до победата с гол на Наско Янков от фаул.

В края бе отсъдена втора дузпа за "моряците" за нарушение срещу Пресиян Михайлов. Зад топката отново застана Златев, но ударът му срещна гредата.

---

Сокол (Марково) – Етър 3:2 (2:0)

И тази среща бе изключително интересна, с положения и пред двете врати. Мачът бе решен с гол в добавеното време.

Станимир Марински изведе Сокол напред в 15-ата минута, когато след индивидуален пробив с удар по диагонала направи 1:0. В 33-ата минута домакините покачиха на 2:0 след флангова атака и точен удар на Христо Иванов. Гостите от Етър също имаха ситуации преди почивката, удариха и греда.

През второто полувреме "виолетовите" изравниха и дори имаха възможност за трети гол. В 48-ата минута Христо Марков намали, а в 70-ата Калоян Ненчев направи 2:2. Последваха две положения за Етър, които бяха пропуснати. В 90-ата минута Виктор Панеков удари греда за Сокол, а в добавеното време на мача Богдан Иванов вкара за 3:2.

---

Ботев (Пловдив) – ЦСКА  4:2 (2:0)

"Канарчетата" направиха много силен мач и не оставиха съмнения в превъзходството си. Юсеин Касов откри резултата в 13-ата минута, след като получи в наказателното поле, елегантно се освободи от опеката на защитник и със силен удар вкара за 1:0. В 27-ата минута Никола Илиев покачи на 2:0 след страхотен индивидуален рейд и удар от близка дистанция.

В 57-ата минута Юсеин Касов бе съборен в наказателното поле на "червените" и съдията отсъди дузпа за Ботев. Зад топката застана вратарят Християн Славков, който с хладнокръвно изпълнение покачи на 3:0.

В следващите минути пловдивчани пропиляха серия от положения, а това бе използвано от столичани, които набързо върнаха две попадения. Мартин Смоленски и Цветомир Цанев върнаха интригата в двубоя.

В последните минути ЦСКА остана с 10 души, след като Стоян Гюров получи втори жълт картон.

В добавеното време Никола Гелин оформи крайния резултат, останал очи в очи със стража на гостите.

botevplovdiv.bg

---

Левски-Раковски – Септември 4:0 (0:1)

Девет от девет за Септември. Отборът продължава без грешка в първенството
и заема първото място с 27 точки. На другия полюс е Левски-Раковски, който е 15-и само с една точка.

Септември поведе през първото полувреме след автогол на домакините. През втората част се разписаха Андрей Петров, Мартин Стойчев и Адреан Стойков.