Млади колоездачи превзеха Пловдив

Планинско колоездене
    Ивайло Пампулов 12/03/2010 13:25

Точно 101 момчета и момичета взеха участие в първия кръг в шампионата по спускане с планински велосипеди, който се проведе в Пловдив.

Отдавна неделите под Джендем тепе не са били толкова весели. Участниците, организаторите от “Крива спица” и всички приятели на велосипедните приключения показаха защо този хълм е известен като Младежки.

Минути след края на записването за участие, състезателите атакуваха трасето, по което щяха да се спуснат малко по-късно.

Така изглеждаха подстъпите на Младежкия хълм в неделя.

Велосипедът бе представен в цялото си многообразие - от детски колела през всевъзможни видове твърдаци та чак до сериозни велосипеди за спускане. А както се видя накрая, видът на байка не беше най-важното, защото хора с твърдаци дадоха не по-лоши времена от участниците с дългоходови DH велосипеди, отбелязва в материала си специализирания сайт www.mtb-bg.com.

И най-малките показаха смелост и класа в спусканията.

Макар и слънцето да се скри в ранния следобяд, това не попречи на всички състезатели да покажат най-доброто от себе си по пътя към финала.

Всички участници останаха доволни от добрата организация, както и наградите, които връчиха и от Драг и от РАМ.

Ето и победителите в отделните категории и времето, което дадоха. По регламент победителите получават 200 т., а подгласниците 160 и 140 т.: