22 СОУ с две титли на баскетбол в София

Общество
    Viasport 25/04/2012 18:22

Момичетата от 22 СОУ „Г.С. Раковски” спечелиха две от трите възможни титли на баскетбол от финалите на Ученическите игри в Зона София-град.

Възпитаничките на школото триумфираха с купите във възрастовите групи V-VII и VIII-X клас и ще представят столицата на републиканските първенства. Днес те подариха трофеите на директорката на училището Емилия Михайлова, която им пожела да станат първи и в България.

При момчетата учениците на 128 СОУ в район „Младост” защитиха миналогодишната си титла на градски шампиони.

В бадминтона две титли спечели 130 СОУ в кв. „Подуяне”, а във волейбола при най-големите триумфираха учениците на 51 СОУ в „Красно село”. Люлинското 90 СОУ се прояви като най-добро в хандбала, а в тениса на маса титлите отидоха в различни училища.