Димитър Исаев със сребро и квота за Евро 2017

Скокове във вода
    Viasport 20/02/2017 15:50

Най-добрият ни състезател в скоковете във вода Димитър Исаев си осигури квота за участие на европейското първенство за мъже в Киев (Украйна) от 12 до 18 юли.

Българинът бе единственият ни участник на открития шампионат на Германия, резултатите от който обаче се зачитат за норматив.

18-годишният Исаев участва във всички дисциплини – скок от 1 м трамплин, от 3 м кула и от 10 м кула.

В последната дисциплина Димитър успя да се качи на почетната стълбичка, след като записа резултат от 354,55 точки, което се оказа достатъчно за сребърния медал и за квотата за европейското.

Шампион стана представителят на домакините Флориан Фандлер с 385,45 т. На 1 м трамплин състезателят на клуб Витоша остана 17-и, а на 3 м той е 9-и.