Нефтохимик и Лудогорец са на полуфинал в U15

Viasport 19/06/2017 14:13

Нефтохимик (Бургас) и Лудогорец (Разград) са първите полуфиналисти в държавното първенство по футбол при децата, родени след 1 януари 2002 г.

Победата на "орлите" в София срещу ЦСКА се оказа решаваща те да продължат напред. В същото време Нефтохимик постигна втори успех в равностойния сблъсък срещу Левски-Раковски.

Така двата тима вече чакат съперниците си за следващата фаза - жребият е в сряда от 11:30 часа.

Останалите два четвъртфинални реванша са от 18:00 часа.

Вижте най-интересното от сутрешните.

----
Лудогорец - ЦСКА-София 0:1 (1:2 в първия мач)

В крайна сметка двата гола на разградчани на чужд терен натежаха за крайния успех. Реваншът не беше на ниво. Хидает Хюсеин удари греда за домакините през първото полувреме.

"Червените" отбелязаха минути преди края на срещата с далечно центриране от пряк свободен удар - топката прехвърли вратаря на Лудогорец, а попадението е дело на Емил Ценов.

----
Нефтохимик - Левски-Раковски 2:1 (1:0 в първия мач)

Получи се здрава битка в Българово, имаше хубави моменти, остри сблъсъци, жълти картони, грешки... И трите гола паднаха след почивката.

В 45-ата минута Павел Русев, голмайсторът от първата среща, изработи дузпа, която сам реализира. Десетина минути по-късно Димитър Примов удвои след контра, като получи пас от Християн Панов.

Почетният гол за Левски-Раковски заби Йоан Асенов в 63-тата. Столичани имат претенции към съдийството.

Всички резултати в държавното, ВИЖТЕ ТУК.