U19: Септември и Марек направиха шоу за 3:3 (обзор)

Viasport 12/08/2017 22:47

Сезонът в Елитната юношеска група до 19 г. започна подобаващо като за тази дивизия. Имаше дерби, което завърши наравно, разгромни резултати, разправии, победи на фаворити…

И една драма, разиграла се на терена в Герман, където Септември и Марек спретнаха 3:3 след много перипетии.

Гостите постигнаха само една победа, осигурена от Левски на терена на Монтана.

За неделя остана единствено срещата Пирин (Благоевград) - Ботев (Пловдив). Вижте най-интересното от седемте днешни мача в Елитната до 19 години.

----

Септември (София) - Марек (Дупница) 3:3 (2:0)

Чудесно начало за домакините, които набързо поведоха с 2:0 с голове на Октай Ахмедов в 7-ата и 15-ата минута.

В 31-ата Мердихан Неязи получи директен червен картон за удар без топка и Септември остана с човек по-малко. Въпреки това до края на полувремето играчите на треньора Антон Кирилов направиха три пропуска сами срещу вратаря на гостите.

Те пък имаха удар в гредата. След почивката Марек сътвори страхотен обрат с попадения на Николай Ганчев, Симеон Димитров и Иван Георгиев.

Все пак Септември успя да докопа поне точката с гол на Галин Стоянов в 80-ата. Това бе краят на голеадата, но не и интересните събития на терена. Домакините имаха два пропуска, а Марек също можеше да стигне до победата.

----

Монтана - Левски 0:1 (0:1)

В 15-ата минута играещият за мъжкия отбор на “сините” Станислав Иванов откри резултата с хубав гол от пряк свободен удар.

Малко след това Иванов имаше възможност да удвои от дузпа, но стражът на домакините Юлиян Весков спаси удара.

Монтанци започнаха доста плахо, а след почивката подобриха играта си, но това не се оказа достатъчно, за да стигнат поне до равенство.

И двата отбора направиха пропуски. Срещата се игра на терен в Берковица, който, според щаба на “сините”, е лош.

----

Черно море - Черноморец (Бургас) 9:0 (5:0)

“Акулите” влязоха в мача без контузени и болни, както и без титулярния си вратар Кристиян Валери ван ден Темпъл (момче от смесен брак), който не беше картотекиран навреме.

Пет гола заби роденият през 2001 г. Мартин Минчев, а по един Мартин Денчев, Антоан Вълчев, Емил Янчев и Александър Георгиев.

----

Локомотив (Пловдив) - Берое 0:0

Желязко Калинов удари греда за Локо в пряк свободен удар в 15-ата. Малко след началото на второто полувреме Иван Чалъков от домакините получи втори жълт и червен картон, така “черно-белите” трябваше да доиграят срещата с човек по-малко.

В допълнителното време на мача съдията отсъди дузпа за Локо, но “смърфовете” не се възползваха. Привлеченият от ЦСКА Николай Георгиев изпълни, вратарят Иван Гошев спаси, след което имаше още една намеса и така донесе точка на беройци.

А покрай 11-метровият удар се стигна до страхотна разправия между двете скамейки. Гостите оспорваха решението на съдията Стилиян Димитров. Имаше “размяна на любезности”.

Според треньора Берое Иван Гаджев, мачът е бил много слаб. Наставникът на Локо Димитър Палазов изрази задоволство от играта на своите, особено с човек по-малко.

----

Дунав (Русе) - Нефтохимик 2:0 (1:0)

Георги Горанов откри в 17-ата минута, а в 62-ата Мерт Хасан узакони по-добрата игра на русенци.

Нефтохимик имаше възможност да отбележи при 0:1, а също така в края на срещата.

----

Славия - Ботев (Враца) 5:0 (0:0), РЕПОРТАЖ

След нулево първо полувреме “белите” разгромиха своя съперник след почивката с голове на новото попълнение Пламен Петров, Димитър Стоянов, Филип Кръстев (2, той също е набор 2001) и Христо Тодоров.