България U16 направи равен с германци

Viasport 11/10/2017 19:55

България U16 (родени 2002 г.) завърши 1:1 във втората контрола срещу сборния тим на германската провинция Долна Саксония.

Преди два дни гостите спечелиха с 2:1. И двете срещи се играха в базата на БФС “Дом на футбола” до резиденция “Бояна”.

Националите можеха да поведат още в 4-ата минута, когато топката срещна напречната греда при удар на Иво Казаков.

В 10-ата германците откриха резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Добрин Денев.

Домакините пропуснаха да изравнят в края на полувремето, когато Никола Маринов пропусна очи в очи с вратаря на Долна Саксония.

Юношата на Берое съумя да стори това с помощта на куриозен, но красив гол в 52-ата минута. Маринов опита центриране от около 40 метра, като топката получи интересна парабола и ефектно порази мрежата - 1:1.

До края на срещата германците застрашиха българската врата с далечен удар и опасна контра. Все пак играчите на селекционера Марчо Дафчев бяха тези, които създадоха повече и по-чисти голови положения, но като цяло срещата премина равностойно.

Стартовият състав на България U16: Никола Виденов, Любомир Митков, Християн Петров-капитан, Добрин Денев, Валентин Цветанов, Емил Ценов, Мартин Петков, Петър Георгиев, Иво Казаков, Никола Маринов, Богдан Костов;

Селекционер: Марчо Дафчев

Снимка: официалният сайт на Ботев (Пловдив)