Лудогорец U17 с минимална победа в дербито с ЦСКА

Ваня Николова 25/02/2018 12:25

Лудогорец победи като домакин с 1:0 ЦСКА-София в дербито на 16-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Единственият гол бе дело на Кирил Янакиев, който наказа бившия си отбор през първото полувреме.

Янакиев се разписа в 28-ата минута директно от ъглов удар. "Червените" имат претенции за редовността на гола.

На официалния сайт на клуба се казва следното:

"Единственото попадение падна през първата част, като при гола имаше очевадно нарушение срещу нашия вратар Кристиян Сотиров, но главният съдия не отсъди фаул.

По-късно играч на домакините разби с лакът устата на Огнян Николов, но реферът отново не отсъди нарушение и не последва дори жълт картон за футболиста на Лудогорец.

Двубоят беше изпълнен с много единоборства, а заради снеговалежа теренът беше тежък за игра."

От щаба на Лудогорец заявиха пред Viasport.bg, че нарушение при гола на Янакиев няма.

Пропуски за домакините направиха Владислав Найденов и Петър Георгиев.

Двубият се игра при много студено време в базата "Гнездо на орли" в Разград, като не предложи много положения на зрителите.

ЦСКА-София е на трето място в класирането с 36 точки, Лудогорец е четвърти с 31.

----

Пирин (Благоевград) - Сокол (Марково) 0:1

В другата среща днес Сокол (Марково) победи с 1:0 Пирин в мач, в който имаше две дузпи и три червени картона.

Двубоят се игра в село Рилци при трудни условия - мокър терен, сняг и студено време. Гостите вкараха в 25-ата минута. Валентин Йорданов се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря на Пирин Християн Митов срещу Йорданов. Стражът на домакините получи жълт картон при ситуацията.

В 65-ата минута Сокол остана с човек по-малко на терена. Мурад Яхачауш видя за втори път жълтия цвят на картона и бе изгонен.

В 79-ата минута гостите получиха право да изпълнят втора дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка. Стражът на Пирин Митов отрази изстрела на Валентин Йорданов.

Минута по-късно Мартин Лазов от Сокол бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане.

Домакините също завършиха мача в намален състав. Вратарят Митов получи втори жълт картон и също напусна преждевременно терена.

От лагера на Пирин се оплакаха от много грубата игра на съперника като според тях играчите на Сокол е трябвало да бъдат санкционирани с повече жълти картони, особено през първата част.