U17: Лудогорец срази Левски в Разград (обзор)

Ваня Николова 14/04/2018 18:55

Шест мача от 23-тия кръг в Елитната юношеска група до 17 години се играха днес.

Шампионът изглежда ясен - Ботев (Пловдив). "Канарчетата" вкараха седем гола на Берое и прекъснаха серията от шест поредни победи на старозагорци.

В същото време Левски загуби от Лудогорец в Разград, а ЦСКА-София надви Славия. "Жълто-черните" имат аванс от 10 точки пред "червените" и 12 пред "сините".

Във Варна на мача Черно море - Левски-Раковски голове нямаше, докато следобедните срещи Пирин - Септември и Монтана - Етър бяха доста резултатни.

Последните два двубоя Локомотив (Пловдив) - Дунав и Сокол - Марек са в неделя, 15 април.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Лудогорец - Левски 2:1 (1:0)

Домакините контролираха срещата и създадоха повече положения от "сините". Лудогорец нямаше късмет да открие в началото, когато Георги Бабалиев удари греда. Малко по-късно Владислав Найденов пропусна сам срещу вратаря. В 8-ата минута Найденов се реваншира и откри резултата.

Владислав Минков от състава на Лудогорец стреля в аут след половин час игра. В края на първата част вратарят на домакините Владимир Русанов се намеси решително на два пъти след опасни удари на играчи на Левски.

В 47-ата минута Мартин Петков изравни от пряк свободен удар. В средата на полувремето Владислав Найденов вкара втория си гол. До края пропуски за домакините направиха Найденов и Петър Караангелов.

----

ЦСКА-София - Славия 3:1 (1:1)

ЦСКА обърна мача, след като до 22-ата минута губеше в резултата. Славия поведе в 18-ата минута, когато Георги Илиев бе оставен сам в наказателното поле и след подаване отдясно откри. Асен Дончев засече с глава центриране от корнер на Емил Ценов за 1:1.

8 минути след почивката Андрей Йорданов от ЦСКА удари напречната греда след шут от границата на наказателното поле. "Червените" поведоха в 69-ата минута с гол на Мартин Смоленски (набор 2003), който се възползва от асистенция на Кристиян Атанасов.

Андрей Йорданов оформи крайното 3:1 в последната минута след центриране от ъглов удар.

----

Черно море - Левски-Раковски 0:0

Срещата не предложи много положения и не впечатли зрителите на стадион "Корабостроител".

Двата тима допуснаха много брак в действията си, изобилстваха грешните подавания и твърдите единоборства.

Черно море е на пето място с 40 точки, Левски-Раковски заема 14-о място с 12.

----

Ботев (Пловдив) - Берое 7:1 (3:0)

Пореден силен мач на Ботев (на снимката). В началото пропуски за домакините направиха Димитър Тонев и Станислав Шопов. В 9-ата минута "жълто-черните" удариха греда след центриране на Емил Колев.

В 16-ата минута в опита си да изчисти топката вратарят на Берое я прати в гърба на Емил Колев, който овладя и на празна врата откри. Иво Казаков покачи на 2:0 две минути по-късно. До паузата "канарчеатата" вкараха трети гол, дело отново на Иво Казаков.

В 41-ата минута Казаков офроми своя хеттрик след заучена комбинация от центъра. Малко по-късно бе отсъдена дузпа за Берое, реализира от Стоян Иванов - 4:1.

В 48-ата минута Тодор Петков с глава направи 5:1. В 61-ата минута Атанас Янков удари греда. В края Станислав Шопов вкара два гола, единият бе след самостоятелен пробив за 6:1, а вторият - с удар от около 20 метра за крайното 7:1.

----

Пирин (Благоевград) - Септември 2:2 (0:1)

Столичани поведоха в средата на първото полувреме. Иван Чилов се разписа след ъглов удар. В 60-ата минута Методи Малашевски изравни.

Малко по-късно Майкъл Митев отново изведе Септември напред в резултата, след като вкара от пряк свободен удар. Пирин изравни в края на мача. Петър Илиев се възползва от грешка на гостите и след меле в наказателното поле отбеляза за 2:2.

В 80-ата минута Майкъл Митев получи втори жълт картон и бе изгонен.

----

Монтана - Етър 3:2 (2:2)

Домакините поведоха с 2:0 до 12-ата минута. Любомир Веселов откри, а Борислав Евлогиев удвои аванса на Монтана. До почивката Етър изравни. Кольо Станев намали за 2:1, Емил Спасов вкара за 2:2.

В 55-ата минута Денис Димитров се разписа от пряк свободен удар от около 35 метра и донесе победата на Монтана.