ЦСКА надигра Славия в Елитната U19

Ваня Николова 15/04/2018 20:45

ЦСКА-София надигра и победи Славия с 2:0 в мач от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Двубоят в Панчарево започна с минута мълчание в памет на жертвите на катастрофата на автомагистрала "Тракия" преди два дни.

ЦСКА стартира по-добре и създаде повече положения от противника. Домакините имаха възможност да открият още в 5-ата минута, когато топката излезе в аут след удар с глава на Борислав Будинов. Малко по-късно "червените" удариха две греди - Николай Янков и Иван Митрев нямаха късмет да се разпишат.

Домакините поведоха в 19-ата минута, когато Иван Митрев стреля, вратарят на Славия Ивайло Василев изби, а Борислав Будинов направи добавка за 1:0.

ЦСКА-София продължи да бъде по-активният тим след почивката, но гостите също имаха своите шансове. Тони Иванов, преминал продължи възможност да изравни, като последна преграда пред гола се оказа Валентин Антов, който вчера дебютира в Първа лига с първия тим на "червените".

Малко по-късно Димитър Балинов засече топката с глава след корнер, но бе неточен.

Така се стигно до 81-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за домакините на нарушение на Мартин Михайлов срещу Борислав Будинов.

Потърпевшият изпълни наказателния удар, но стражът на Славия Ивайло Василев спаси. Топката попадна в Будинов, който този път не сгреши и оформи крайния резултат.