Академик Бултекс спечели турнир за юноши U19

BGbasket.com 11/06/2018 17:20

Академик Бултекс 99 грабна първата "Купа Бултекс 99" от приятелския баскетболен турнир за юноши U19, организиран от пловдивския клуб.

Надпреварата замести провалените Б финали от шампионата и в залата на спортното училище в Пловдив шест отбора си оспорваха приза.

Момчетата на старши треньора Димитър Чанков грабнаха пет победи в петте си мача, а в последната среща, която се явяваше директен сблъсък за първото място, победиха Атлетик (София) с 89:75.

След Академик Бултекс 99 и Атлетик се наредиха Ахил (София) Узун баскет (Пловдив), Ънстопъбъл (Добрич) и Голдън Сити (Златоград).

Баскетболистът на домакините Юсеин Карахалил грабна приза за най-полезен играч на турнира, треньор №1 е Димитър Чанков. За най атрактивен играч бе избран Валентин Величков от Атлетик, Яни Колев от Голдън сити стана най-етичен състезател, Алекс Делев от Ахил - най прогресивен, Кирил Кънев от Ънстопъбъл - най-креативен.

За призьорите в турнира имаше купи, медали и индивидуални трофеи.