Валентин Андреев се класира за световния финал

Лека атлетика
    BGathletic.com 12/07/2018 11:45

Валентин Андреев продължава успешното си международно участие.

След като преди няколко дни талантът от Балчик спечели сребърен медал на европейското първенство по лека атлетика за юношите до 18 г., през тази седмица той се класира на финала на хвърлянето на чук (6 кг) и на световното първенство за юноши до 20 г. в Тампере, Финландия.

Андреев хвърли 72.44 м в третия опит в квалификацията, но и с предните си попадения също щеше да намери място сред първите 12. В първото си хвърляне записа 71.28 м, а във второто – 70.14.

Така нашият атлет е втори в своята група. Изпревари го само Михайло Хаврилюк от Украйна със 73.71 м.

В другата квалификация стандартът от 74 м покриха само четирима атлети и така Андреев е с шесто постижение преди финала, който е на 13 юли (петък) от 17:50 часа.

С това си класиране засега Валентин е най-успешният ни млад атлет на първенството.

Антонио Иванов отпадна в сериите на 100 м, а двамата ни хърделисти (110 м с пр.) Станислав Станков и Кристиан Патъров не успяха в пресявките.

Патъров завърши пети в серията си с 14.30, а Станков - пети в своята с 13.94. В крайното класиране Станков е 29-и, а Патъров - 43-и.

В бягането на 3000 при девойките Силвия Георгиева не издържа и не завърши. Шампионка стана японката Нозоми Танака с личен рекорд 8:54.01 мин.