Обявиха съставите за европейските по тенис

Тенис
Добави в Svejo
    Viasport 13/07/2018 17:40
Обявиха съставите за европейските по тенис

Треньорският съвет на БФТенис номинира тенисистите, които ще представят България на европейските лични първенства и европейските летни купи.

Европейска отборна лятна купа до 12 години – момчета, Галац (Румъния) 26.07-29.07
Георги Георгиев (Свиленград), Ангел Владов и Павел Маринов (Супер Спорт, Варна). Треньор: Кристин Грозданов

Европейска отборна лятна купа до 12 години – момичета, Редзато (Италия) 26.07-29.07
Каталина Петрова (15:40, София), Йоана Константинова и Росица Денчева (Плевен 90). Треньор: Даниел Ангелов

Европейско лично първенство до 14 год. – Мост (Чехия) 23.07 – 29.07
Момчета: Динко Динев и Драгомир Драганов (Авеню, Бургас). Треньор: Радослав Лукаев
Момичета: Катерина Димитрова (Локо 98, Пловдив), Денислава Глушкова (Дема, София). Треньор: Тодор Енев

Световно първенство до 14 год. девойки - финали 6.08 -11.08 Простейов (Чехия)
Катерина Димитрова (Локо 98, Пловдив), Денислава Глушкова (Дема, София), Михаела Цонева (Кристи, Дряново). Треньор: Тодор Енев

Eвропейско лично първенство до 16 години – Москва (Русия) 17.07-23.07
Момчета: Васил Димитров и Николай Неделчев (Виа Тенис Стар, София). Треньор: Михаил Андреев
Момичета: Дария Радулова (Августа Траяна, Стара Загора), Даря Шаламанова (Авеню, Бургас). Треньор: Тодор Енев

Европейска отборна лятна купа до 16 години момчета - Клуж-Напока (Румъния) 31.07 – 02.08
Васил Димитров (Виа Тенис Стар, София), Максимилиан Борисов (15:40, София), Николай Неделчев (Виа Тенис Стар, София). Треньор: Александър Пенев

Европейска отборна лятна купа до 16 години момичета - Бистрица (Румъния) 01.08 – 03.08. 2018
Дария Радулова (Августа Траяна, Стара Загора), Даря Шаламанова (Авеню, Бургас), Лилия Димова (Хасково 2015). Треньор: Петър Рангелов

Европейско лично първенство до 18 год. – Клостерс (Швейцария) 23.07 – 29.07
Момчета: Адриан Андреев (Левски, София), Симон Антони Иванов (Супер Спорт, Варна). Треньор: Динко Халачев
Момичета: Гергана Топалова (Левски, София), Розалина Юсева (Дема, София). Треньор: Михаил Кънев

Европейска отборна лятна купа до 18 год. момчета – 1.08 -3.08 август Веска (Чехия)
Адриан Андреев (Левски, София), Симон Антони Иванов (Супер Спорт, Варна), Диан Недев (Шуменец, Шумен). Треньор: Динко Халачев

Европейска отборна лятна купа до 18 год. момичета – 1.08- 3.08 Русе (България)
Гергана Топалова (Левски, София), Даниела Димитрова (Виа Тенис Стар, София), Елена Кралева (Авеню, Бургас). Треньор: Михаил Андреев


-----

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари

Георги Онов: Не осъзнаваме какво сме постигнали

Георги Онов: Не осъзнаваме какво сме постигнали

Ботев (Пловдив) завърши на второ място на най-големия юношески турнир в света "Купа Готия". "Все още не осъзнаваме какво сме постигнали", заяви треньорът Георги Онов.

още по темата»

Атанас Рибарски: Елитната U17 e изпитание

Атанас Рибарски: Елитната U17 e изпитание

През този сезон Берое U17 ще бъде воден от Атанас Рибарски. Треньорът даде интервю, в което говори за целите, селекцията и работата с отбора.

още по темата»

Важна информация за Фейсбук и Viasport.bg

Важна информация за Фейсбук и Viasport.bg

На 11 януари основателят и собственик на Фейсбук Марк Зукърбърг направи изявление в социалната мрежа, в което обяви плановете й за тази година.

още по темата»